„Když mám chuť na čokoládu, položím tělu otázku: Opravdu ji chceš? V případě čokolády je odpověď těla jasná. Mám totiž sladké ráda. Ale není to tak, že bych ji snědla celou a někdy dokonce mé tělo odpoví „ne“,“ směje se Jana Plodková.
Nepovažuje se za asketu, co chce, to si víceméně dá. Ale snaží se si v životě udržovat rovnováhu. Pravidelně cvičí, několikrát týdně posiluje s vlastní vahou těla, chodí na dlouhé procházky a v poslední době hodně maká na chalupě, kterou s přítelem rekonstruují.

Zdroj: VLM

Když jí něco nedělá dobře, tak to nejí. Nemá nic, co by si dala na "tajňačku", nemá ráda slovo „hřešit“. Když má hlad, nají se i v noci po představení.„Pokud vám životě panuje rovnováha a harmonie, dá se s tělem dobře vycházet a dopřát si i to sladké. V malém množství,“ dodává herečka Divadla Na Zábradlí, kterou můžete vidět v představením Persony, Mýcení, Vzkříšení, Freudovo pozdní odpoledne, Ztracené iluze.

V jednom kole je i za kamerou. Před prázdninami se jí nakupili tři premiéry a točila také v Itálii točit debut Zuzany Kirchnerové Karavan v hlavní roli s Aňou Geislerovou. Kvůli roli se začala učit mluvit italsky, hraje tam Češku žijící v Itálii. Po prázdninách ji čeká zkoušení dvou nových inscenací.Baterky dobíjí na chalupě. „Když sázím, sekám trávu nebo jen tak ležím pod třešní a koukám. Kdykoliv mám v Praze volný den, jdu někam na procházku nebo si zajedu do Průhonického parku. A tam jen tak sedím na lavičce,“ dodává Jana Plodková.

Zdroj:

Jana Plodková

Seznam filmů, kde hrála 41letá Jana Plodková, je hodně dlouhý. Jedná se o více než třicet filmů a přes dvacet televizních inscenací, za film Protektor získala Českého lva. Jana absolvovala JAMU v Brně, poté účinkovala v HaDivadle, dnes má stálé angažmá v Divadle Na zábradlí. Hraje v představeních Persony, Mýcení, Vzkříšení, Freudovo pozdní odpoledne, Ztracené iluze.