Ve skutečnosti to nejsou přímo body jako spíše oblasti na kůži či sliznici, kde je zvýšená koncentrace nervových zakončení nebo souvislost s nějakým orgánem. Stimulací těchto bodů mohou vznikat velmi příjemné pocity a projevy, které se u jednotlivých bodů liší. Pojďme se na ně tedy podívat.

Bod G

I když ho známe, nesmí v přehledu chybět. Oblast nazývaná bod G se nachází v horní části vagíny pouze pár centimetrů hluboko. Její citlivost je daná tím, že sousedí jednak s močovou trubicí, jednak s vnitřními strukturami klitorisu. Nahmatat Gräfenbergův bod obvykle není těžké – když vložíte prst do pochvy, záhy ucítíte příjemný měkký polštářek s jemnými drážkami – to je on! Pomoct může také zrcátko, které si namíříte mezi nohy a pokusíte se bod G vytlačit ven. Ten se v poševním ústí objeví jako vypouklá žebrovaná tkáň. Některé ženy mají svůj bod G malý a neaktivní, takže mohou mít problém ho nahmatat, natož spatřit. Jemnou masáží ho však snadno můžete probrat k životu a užívat si plnými doušky to, co vám tento zázrak nabízí – výstřiky a intenzivní orgasmy!

Bod U

I když bod U není tak populární jako bod G, úzce s ním souvisí. Tak se totiž nazývá oblast ústí močové trubice, která se latinsky řekne urethra. Některé ženy (ale i muži) zažívají blažené pocity její jemnou stimulací nebo si do ní dokonce zavádějí speciální dilatátory. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob stimulace tohoto citlivého místečka, pamatujte na zvýšenou hygienu a něžné zacházení. Ústí močové trubice a jeho okolí můžete hladit navlhčeným prstem, dráždit malým vibrátorem nebo poprosit partnera, aby tam zabrousil při orálním sexu. Stimulací bodu U může docházet také k mokrému orgasmu.

Bod A

Někdy se mu říká také AFE zóna podle přední klenby poševní (fornix anterior). Najdete ho tak, že zajdete prstem či hračkou po horní stěně pochvy ještě dál za bod G. Nachází se přibližně mezi ním a děložním čípkem. Jeho stimulací mohou vznikat velmi hluboké pocity, protože čím dále zacházíme do pochvy, tím méně vědomé nervy zasahujeme a tím je celkový zážitek intenzivnější. Zajímavé je, že při dráždění oblasti bodu A se zvyšuje přirozená poševní lubrikace – a té není nikdy dost.

Může se stát, že na svou AFE zónu zkrátka nedosáhnete. V takovém případě můžete využít služeb partnera s dlouhými prsty nebo zvolit takovou polohu při sexu, při níž bude stimulována právě tato zóna. To může být například poloha misionáře se zvednutýma nohama, ale záleží na úhlu zakřivení partnerova penisu. Jednoduchá cesta k objevování bodu A je samozřejmě využití dilda – ideální bude takové, které je mírně zahnuté.

Bod C

Tak se nazývá velice citlivá oblast děložního čípku (lat. cervix). Jeho stimulací může žena zažívat hluboké až celotělové orgasmy, které vznikají buď při klasickém sexu, nebo při použití pomůcek. Nemělo by se na něj ovšem jít příliš tvrdě, protože se může stát, že se v obranné reflexní reakci těla vagína stáhne a pohlavní styk se stane bolestivým.

Bod P

Někdy přezdívaný jako „pánský bod G“, jednoduše prostata. Nejlepší způsob, jak ji stimulovat je samozřejmě přes anální otvor. Pár centimetrů od vstupu dovnitř směrem dopředu je snadno hmatatelná jako vypouklý kaštanovitý útvar. Důležité je citlivé a pomalé zavádění, ať už prstu či pomůcky, spousta lubrikačního gelu a především vědomí, že děláte něco naprosto přirozeného. Mnoho mužů i žen si bohužel dodnes stimulaci prostaty spojuje s homosexualitou, což je nesmyslné a škodlivé přesvědčení.

Zdroj:

  • Instagram: @hrackypodlekacky
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6127477/