Premium obsah

Jarní potraviny, které pomohou nastartovat tělo

Jarní potraviny, které pomohou nastartovat tělo
Jaro a jarní potraviny přímo vybízí k tomu, abychom tělo očistili od všech nečistot a nánosů, které jsme během podzimu a zimy stihli nasbírat. Takový stav, kdy tělo potřebuje očistit a znovu nastartovat, poznáte snadno. Tělo si o takový zásah samo říká tím, že projevuje značné známky únavy a nechutě k jídlu i k jakékoli činnosti. Někdy je pro nás ale těžké k takové očistě organismu přistoupit, protože většinou zahrnuje takové potraviny, které jsme dosud moc nepoužívali. Ať už z toho důvodu, že jsme se jim jednoduše vyhýbali, nebo proto, že jsme nevěděli, jak s nimi zacházet a jak je zpracovávat. Máme pro vás tedy pár tipů, jaké potraviny na jaře zvolit, abyste organismu značně ulevili a znovu ho nastartovali.

Pitný režim

K nastartování organismu neodmyslitelně patří pitný režim, který většina z nás dost často zanedbává. Proč je ale pitný režim tak důležitý? Naše tělo je z 65 % tvořeno vodou a až 99 % veškeré látkové výměny probíhá ve vodě. Některé vitaminy jsou rozpustné pouze ve vodě. Neexistuje rozpouštědlo, které by dokázalo rozpustit tolik látek jako voda. Pokud tedy dostatečně nepijeme, naše krev se zhušťuje a nevykonává plně svou funkci. Není schopna odvádět toxické látky z těla. Nahromaděné toxické látky potom způsobují nemoci.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.