Premium obsah

Chcete si vybudovat imunitu? Vsaďte na pitný režim

Chcete si vybudovat imunitu? Vsaďte na pitný režim
Příjmem dostatečného množství tekutin můžete bojovat proti napadení nepříjemnými viry a bakteriemi, útočícími na vás ze všech stran. Díky pravidelnému pitnému režimu se vaše tělo bude snáze detoxikovat a imunita nebude strádat. Také vás nebudou trápit potíže typické pro dehydrataci, jako například bolesti hlavy, únava, snížená koncentrace a výkonnost a další.

Kolik vody denně potřebujete?

Možná jste se již setkali s informací, že člověk by denně měl přijmout alespoň 2,5 l tekutin. Přibližně to platí, ale určete si raději konkrétní hodnotu odpovídající vašemu tělu. Počítejte s přibližně 35 ml na 1 kg hmotnosti. To znamená, že například pro 65 kg vážící ženu vyjde denní potřeba tekutin na přibližně 2,1 l. Lidský organismus navíc dokáže vyrobit vodu i sám. Denně se opět v závislosti na hmotnosti může jednat v průměru o 0,5 až 1 l. Tuto metabolickou vodu lze odečíst od denní potřeby a pro naši modelovou ženu vyjde tedy denní potřeba tekutin okolo 1,6 l vody. A to je tedy rozhodně méně než proklamovaných 2,5 l. Nezapomeňte také, že do denního příjmu vody se započítává i ta přijatá v rámci stravy.

Tekutiny podpoří vaši imunitu

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.