Hloh obecný

Hloh obecný je velmi ceněnou bylinou pro své účinky na srdeční zdraví. Pomáhá při srdeční slabosti, arytmii a poruchách prokrvování. Snižuje krevní tlak a zlepšuje průchodnost cév, čímž přispívá k lepšímu prokrvení celého těla. Má také pozitivní vliv na otoky srdce a ledvin.

Zdroj: Youtube

Kotvičník pozemní

Kotvičník pozemní je bylina, která přináší významné benefity pro kardiovaskulární systém. Zklidňuje srdeční bušení a tachykardii, zlepšuje krevní oběh a rozšiřuje cévy. Díky svým vlastnostem snižuje srážlivost krve a chrání před vznikem aterosklerózy, ischemické choroby srdeční a hypertenze.

Gotu kola

Gotu kola je vynikající bylinou pro regeneraci nervové soustavy a podporu duševního zdraví. Přispívá ke zlepšení paměti, odstraňování mentálních blokád a léčbě depresí. Zároveň čistí krev, posiluje imunitní systém a zlepšuje funkci jater. Má také pozitivní vliv na urogenitální systém a může být užitečná při hypertenzi, srdeční nedostatečnosti a revmatismu.

Jmelí bílé

Bílé jmelí přináší výhody pro cévní stěny a regulaci krevního tlaku. Pomáhá zlepšovat průtok krve, snižuje riziko problémů spojených se špatným krevním tlakem, jako jsou závratě, poruchy zraku a návaly krve do hlavy. Má pozitivní účinky na zdraví srdce a krevního oběhu.

Pelargonie růžová

Pelargonie růžová je vynikající bylinou s kardiotonickými vlastnostmi. Podporuje čistění cév od usazenin a přispívá k regeneraci srdce. Uplatňuje se při doléčování infarktu myokardu, anginy pectoris a posiluje srdce v procesu stárnutí. Kromě toho má příjemný sedativní účinek a mírně antidepresivní účinky.

Jinan dvoulaločný

Jinan dvoulaločný je bylinou, která povzbuzuje krevní oběh a zajišťuje lepší zásobování tkání kyslíkem a živinami. Má pozitivní vliv na mozkovou tkáň a přispívá k celkovému blahobytu. Díky svým antioxidačním vlastnostem pomáhá tělu očistit se od nepotřebných látek, čímž předchází předčasnému stárnutí. Přispívá také ke zlepšení stavu krevního oběhu, snižuje srážlivost krve a je vynikající prevencí proti náhlým mozkovým příhodám. Zpomaluje degeneraci mozkových buněk spojenou se stárnutím.

Jeřáb oskeruše

Jeřáb oskeruše je užitečnou bylinkou pro udržení zdravého žilního systému. Je vhodný při rekonvalescenci po problémech s křečovými žilami a hemoroidy. Podporuje správnou funkci žil a přináší úlevu.

Zdroje: