Premium obsah

Brusinky jako superpotravina

Brusinky jako superpotravina
Pokud vyrazíte v listopadu do lesa, docela jistě můžete ještě narazit na keře obsypané rudými bobulovitými plody. Ano, čekají na vás brusinky, které se právem řadí mezi superpotraviny a jsou bohaté na zdraví prospěšné látky. Jejich konzumací můžete svůj organismus ochránit před různými neduhy. Jak je konzumovat a jak rozhodně ne? A s čím vám mohou pomoci?

Blaho pro močové cesty

Brusinky jsou přímo nadupané antioxidanty a vitaminy. Ty chrání buňky před poškozením volnými kyslíkovými radikály. Vypíchnout bychom měli především vysoký podíl manganu a vitaminu C. Spojení právě těchto dvou látek snižuje hladinu škodlivých látek v moči a tím i riziko tvorby nebezpečných ledvinových kamenů. Navíc brusinky obsahují glykosid arbutin. Tato pro nás neznámá látka zabraňuje bakteriím přilnout na sliznici močového měchýře. Brusinky tak dokážou močové cesty dezinfikovat, a dokonce přímo likvidují původce zánětu.

Zdravé srdce

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.