Dýňové rizoto s tymiánem a smaženým tempehem, glazovaná červená řepa

Překvapte své hosty dýňovým rizotem s tymiánem a smaženým tempehem.
Dnes si pro vás připravila výživová terapeutka Zuzka Terešová recept na vegetariánské krémové rizoto. Místo tempehu můžete použít marinované tofu, seitan nebo plátek bílé ryby.
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

PRO 4 OSOBY:


200 g rýže
1 oloupaná cibule
4 ks hřebíčku
2–3 lžíce sezamového oleje
¼–½ dýně hokkaidó
sůl
1 lžička tymiánu (nebo oregana)
1–2 lžíce sójové omáčky shoyu
1 kostka tempehu


na glazovanou řepu:
2 červené řepy
1 lžička rýžového sladu
1 lžička rýžového octa
rukola

POSTUP:


Rýži propláchněte a dejte vařit do dvojnásobného množství vody s cibulí, do níž jste zapíchali hřebíček. Mezitím v hrnci rozehřejte lžíci či dvě sezamového oleje. Přidejte na kostky nakrájenou dýni hokkaidó, sůl, tymián (nebo oregano) a pod pokličkou duste asi 20 minut. V průběhu podlijte trochou vody. Po uvaření obě složky promíchejte a dochuťte trochou sójové omáčky shoyu. Kostku tempehu rozkrájejte na plátky. Z obou stran je osmahněte na sezamovém (nebo slunečnicovém) oleji.


Glazovaná červená řepa:
Dvě středně velké červené řepy oloupejte. Nakrájejte na tenké plátky, ty rozkrojte na čtvrtiny a asi 10 minut napařujte pod pokličkou v troše vody. Dejte pozor, ať se voda zcela nevypaří. V menším kastrůlku zahřejte lžíci sójové omáčky, lžičku rýžového sladu a lžičku rýžového octa. V této směsi pak červenou řepu 1–2 minuty duste. Nakonec řepu smíchejte s rukolou.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.