Cuketová koprovka

Chutná koprová polévka z cukety vám zachutná především v letních měsících.
Chutná letní krémová polévka, do které schováte spoustu bylinek a zeleniny. Zasytí a je možné ji připravit v mnoha variacích. Kromě cukety můžete přidat květák, dýni, brambory nebo patizon, a to v různých poměrech. Hrát si můžete i s bylinkami.
Vyzkoušejte si členství videoportálu
Kondice na 14 dní zdarma!
Získejte přístup k odborným článkům a cvičebním lekcím, které zvládnete v bezpečí domova.

PRO 4 OSOBY:

1 lžíce olivového oleje
1 cibule
1 lžička soli
1 lžička provensálského koření
1 kg cuket
80 g jáhel
svazek kopru
citronová štáva či umeocet
200 ml rýžové smetany

POSTUP:

Na olivovém oleji osmahněte cibuli nakrájenou na kostičky. Kdo má rád česnek, může přidat i několik stroužků. Přidejte sůl – je dobré, když se natáhne už do cibule. Pak přisypte provensálské koření. Vhoďte pokrájenou cuketu, propláchnuté jáhly a zalijte vodou tak, aby směs byla ponořená. Přikryjte pokličkou a vařte do změknutí jáhel. Jakmile jsou jáhly měkké, přidejte zelené bylinky (nešetřete jimi) a rozmixujte vše tyčovým mixérem do krémové konzistence. Na závěr můžete zjemnit rýžovou (či jinou rostlinnou) smetanou a lehce okyselte citronovou štávou či umeoctem. Na talíři ozdobte koprem a čerstvě mletým pepřem.

Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.