Premium obsah

Vědomé sporty: Core Energetics. Cvičením k sobě

Vědomé sporty: Core Energetics. Cvičením k sobě
Core Energetics se zaměřuje na práci s energií lidského těla a zlepšování kvality života pomocí zvýšení citlivosti. Cvičení nás vede k tomu, abychom se zastavili a na chvíli vnímali svoje tělo a pocity, které se v něm odehrávají. Jde tak o metodu psychoterapie zaměřenou na tělo.

„Jako mladá vysokoškolačka jsem se zaměřovala hlavně na svůj intelekt. Studovala jsem na právnické a Filozofické fakultě UK, později jsem pracovala jako právnička a advokátka. Většinu dospělého života bylo moje já ztotožněné s mojí hlavou, s tím, že já jsem to, co znám, mohu si přečíst, zanalyzovat... Svou pozornost jsem upínala ven, ke svému okolí, víc než k sobě,“ svěřuje se pětačtyřicetiletá Hana Hniličková. Své zkušenosti s psychoterapeutickou metodou Core Energetics získala na Nizozemském Institutu Core Energetics. S touto u nás zatím málo známou metodou se seznámila náhodou před lety na workshopu v Praze. „Ten víkend mi otevřel oči. Probudila se ve mně citlivost, začala jsem vnímat rozpor mezi světem, který si vytvořila moje hlava, a tím, co jsem díky workshopu skutečně cítila uvnitř. Zajímavé bylo také vidět ostatní na semináři a zjišťovat, že věci nejsou takové, jaké se jeví mně. Téma, které mě začalo zajímat, a důvod, proč jsem se vydala na tuto cestu, byla pravda. Pravda o sobě, o druhých, o našich skutečných potřebách. A také touha je naplnit. Do té doby mě zajímalo, jak vše vypadá zvnějšku, důležité bylo, jak mě vnímají ostatní,“ líčí Hanka.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.