1. Oválný obličej

Mnoho lidí považuje oválný tvar obličeje jako dokonalý a rozhodně je nejuniverzálnější, pokud jde o výběr účesů. Mezi slavné osobnosti, které jsou tímto tvarem obličeje obdarovány, patří například Lady Gaga.

Zdroj: Youtube

Lidé s oválným tvarem obličeje nejsou nikdy dost spokojeni a stále míří výš. Sami na sebe mají obrovské nároky, chtějí ovšem, aby se ostatní lidé cítili dobře a milovaně. Mohou čelit velké kritice za to, že se vždy ozvou proti nespravedlnosti. Přemýšlí nezávisle a umí prosadit svůj názor. Milují pobyt v přírodě, kde mohou tvořit nové nápady a strategie, zároveň jsou ale okouzlující v každé společnosti. Ostatní lidé milují být v jejich přítomnosti a cítí se v ní příjemně. Neradi se ale uzavírají do jednoho místa nebo rutiny, potřebují ve svém životě změny.

Klíčové osobnostní rysy:

Ambiciózní, praktičtí, velmi úspěšní, nemají rádi společenské normy a všední rutiny. Mísí se v nich introvert a extrovert, jsou dobří v tom, aby se ostatní cítili dobře.

2. Čtvercový obličej

Čtvercový tvar obličeje má třeba Rihanna. Vyznačuje se širokou linií vlasů u čelistí.

Máte-li tento tvar obličeje, pravděpodobně jste velmi tvrdohlaví, aktivní a energičtí. Věci rádi analyzujete, ale jednáte pohotově. Jste nesmírně iniciativní a přebíráte rádi na věcmi kontrolu. Nečekáte, až nastane problém, ale aktivně se snažíte problémům předcházet a dosahovat dobrých výsledků. Tato vlastnost z vás dělá klidného člověka, který má vše pod kontrolou i v těch nejvypjatějších situacích. Rádi pracujete na velkých projektech, které mají možnost ovlivnit dění. Můžete vyzařovat výjimečné vůdčí schopnosti. Ve spojení s obchodním talentem také děláte dobrá rozhodnutí.

Klíčové osobnostní rysy:

Vůdčí, velmi aktivní, energický, analytický, pohotový, proaktivní, klidný ve stresových situacích, vůdčí osobnost a schopný rozhodovat

3. Ve tvaru srdce

Tento tvar obličeje má například Cate Blanchet nebo Jennifer Aniston. Pokud máte vysoké čelo a obličej se směrem k bradě zužuje a vytváří obrácený trojúhelník, máte srdcovitý obličej.

Lidé se tímto obličejem jsou inteligentní, hluboce přemýšliví a rádi se co nejčastěji učí novým věcem. Lidé s tváří ve tvaru srdce jsou často kreativní, intuitivní, vášniví a silní. Využívají svou silnou mysl a laskavé srdce k tomu, aby se postavili všem výzvám. To může někdy způsobit, že jsou velmi tvrdohlaví, protože mají pocit, že mají téměř vždy pravdu.

Klíčové osobnostní rysy:

Představivost, kreativita, dobrá paměť, dobrý postřeh, podnikatelské schopnosti, intuitivní, vysoká emoční inteligence, silná mysl, tvrdohlavost, rád řeší složité problémy.

4. Obdélníkový tvar obličeje

Výrazné čelo, širokou čelist a širokou bradu má například Angelina Jolie, a tomuto tvaru obličeje se říká obdélníkový.

Lidé s tímto typem obličeje jsou zádumčiví a hluboce přemýšlející. Cení si logiky, ale to je často přivádí do králičí nory, kde by se upřemýšleli k smrti. Veškeré nahromaděné emoční energie a přemýšlení se zbavují tím, že například hodně cvičí. Jsou to strategičtí, výkonní a analytičtí. O svých pocitech neradi mluví. Ve skutečnosti před svými emocemi obvykle utíkají s tím, že se s nimi vypořádají později.

Klíčové osobnostní rysy:

Logika, přemýšlivost, zádumčivost, tendence překračovat hranice, nemluví rádi o svých emocích.

4. Kulatý obličej

Kulatý obličej má například Selena Gomez, Emma Stone nebo Zendaya. Kulatý tvar obličeje poznáte podle toho, že máte širokou linii vlasů s téměř stejnou plností pod lícními kostmi.

Lidé s kulatým obličejem jsou obvykle velkorysí a myslí na druhé dříve než na sebe. To může znamenat, že si někdy nedávají pozor na své hranice a dávají mnohem více, než dostávají na oplátku. Musí se vědomě snažit, aby si uvědomili, že si zaslouží stejnou lásku a laskavost, jakou dávají. Jsou pečující, vstřícní, laskaví a jemní. Jsou to jedni z nejmilejších lidí, které kdy potkáte.

Klíčové osobnostní rysy:

Soucitný, vstřícný, tolerantní a dobrý v mezilidských vztazích.

Zdroje: