Premium obsah

Zhubnout můžete i v případě, že selháváte. Tady je důvod proč

Zhubnout můžete i v případě, že selháváte. Tady je důvod proč
Motivace a vůle jsou skvělé a potřebné, a to nejen stran kondice. Jenže občas dojde i na dny, kdy i to sebevětší odhodlání vezme za své a my selžeme. Spousta z nás se pak na svá předsevzetí vykašle. Protože když už jsme jednou selhali, už to přece dál nemá cenu. Anebo má?

1. Příklad první:

Koupíte si předražený, nereálný jídelníček od někoho, kdo vás vůbec nezná, začnete podle něj jíst a těšíte se, jak zhubnete těch 10 kg, které se na vás bůhvíjak a bůhvíkdy navěsily. Přes týden to jakž takž vydržíte (před očima těch 10 kg a tučnou sumu za ten super jídelníček), ale v pátek přijde kolegyně s bonboniérou a nabídne vám. Ne, děkuji, jsem na dietě! No dobře, jeden, říkáte si, dám si jeden bonbon, to si za celý ten asketický týden přece zasloužím!

Dáte si jich nakonec pět, a když už jste to pokazila, skončí to bujarou párty s hamburgery, litry alkoholu a další čokoládou. Protože teď už to přece stejně nemá cenu, tak co! A jídelníček letí do koše.

Zdroj: Youtube

2. Příklad druhý:

Rozhodnete se, že s tou kondicí (a postavou do plavek) musíte rychle něco udělat, a tak vymyslíte ďábelský plán: 3x týdně posilovna, 3x týdně kardio, a ten poslední den by sice měl být na regeneraci, ale na tu vy už teda vážně nemáte čas, plavková sezona se blíží. Tak si tam dáte několikahodinovou svižnou horskou vycházku. Že tohle tempo dlouho nevydržíte? To si pište! A protože jste ‚selhala‘ a nedala určený počet tréninků, tak se na to rovnou vykašlete, protože teď už to přece nemá žádnou cenu.

Ponaučení?

V každém případě potřebujete reálné, splnitelné plány, to je základ. A potom si budete muset připustit, že nejste žádný naprogramovaný stroj, ale člověk – a ten prostě občas selže, protože dostane chuť na bonbon nebo se mu nechce trénovat, jelikož je unavený z práce. A to je v pořádku, když si pak neřeknete, že teď už je stejně všechno v háji, a rozumné jídlo a cvičení úplně vzdáte. Nezáleží totiž na vašem selhání, ale na tom, co budete dělat potom – jestli všechno snažení hodíte za hlavu, nebo si řeknete, že zítra to bude zase lepší, a budete pokračovat v nastoupené cestě.

Dana Škorpilová vede nejen tréninky a semináře, ale také se jí můžete nechat inspirovat na www.danaskorpilova.cz nebo na Instagramu. Nebojte se jí napsat a poradit se s ní, jak správně začít, její energie a zkušenosti jsou k nezaplacení.

Zdroje:

  • Kondice 6/2023
  • https://danaskorpilova.cz/
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.