Lístky do kina stojí majlant a televize nás zase dusí rádoby zábavnými pořady nebo detektivkami, kde vás z napětí spolehlivě vyruší reklamy na prací prášek. Zaplatit tak pár stovek měsíčně za některou ze streamovacích platforem a mít pravidelný přísun zábavy, se tak jeví jako optimální řešení. Já osobně jsem na některých ženských seriálech z dílny Netflixu doslova závislá!

TV STREAMING NA STÁNCÍCH

Na novinových stáncích navíc už seženete časopisy, které vám pomohou v orientaci na všech streamovacích kanálech. Chcete mít přehled o novinkách a také super informace o zákulisí a ději filmů? Seriálů a dokumentů? Sáhnout můžete například po novém čtvrtletníku TV streaming (02/2023), který je na stáncích od 31. května. Díky němu budete vždycky v obraze.

PRO MILOVNÍKY ČERNÉ KOMEDIE

Někdo, někde II (HBO Max)

Navzdory rozlehlým pláním a nekonečným prériím může Kansas někomu, jako je Sam Miller, připadat svazující. V seriálu inspirovaném životem Bridget Everettové hraje tato komička a zpěvačka samu sebe v roli Sam, která navenek vypadá jako pravá Kansasanka, ale do svého rodného města tak docela nezapadá. Bojuje se ztrátou a sebepřijetím a záchranou je pro ni zpěv, v němž nachází útěchu. Ten ji zavede na cestu sebepoznání a do společenství podobně smýšlejících outsiderů, kteří zdánlivě taky nikam nepatří, ale nevzdávají se. Díky nim Sam pochopí, že najít spřízněné duše i své místo ve světě je možné kdekoli.

NĚCO Z HISTORIE

Světlo naděje (Disney+)

Seriálové drama podle skutečného příběhu sleduje osudy Miep Giesové, mladé sekretářky Otty Franka. Miep a její manžel chránili s pomocí nizozemského odboje Frankovy a nespočet dalších židovských obyvatel před nacisty během druhé světové války. Nejspíše znáte příběh Anne Frankové a jejího života v tajné přístavbě, o kterém si vedla deník. Tento seriál vypráví o událostech, které se odehrávaly na druhé straně knihovny.

ŽIVOTOPISNÝ DOKUMENT

Ed Sheeran: The Sum of It All (Disney+)

Která žena by nemilovala hitmakera Eda Sheerana? Tenhle citlivý a tichý zrzek s kytarou, který se v mládí zajíkal a koktal, zcela dobyl hudební svět. Jaký je ve skutečnosti a jaká byla jeho cesta za úspěchem? To odhaluje v bolestně upřímném dokumentu, kde rozhodně nezůstane jen u záběrů, na nichž se malý Ed trápil hrou na cello. Výrazně větší trápení totiž zažil v roce 2022. Dokumentární seriál nabízí exkluzivní, dosud nezveřejněné osobní archivy, rozhovory a podmanivá vystoupení, které odhalí velmi osobní stránku Eda Sheerana.

ROMANTIKA (NEJEN) PRO ŽENY

Vstupenka do ráje (SkyShowtime)

Překrásný ostrov Bali, moře, slunce, pohoda - a do toho pořád stejně báječní Julia Roberts a George Clooney coby bývalí manželé míří do exotického ráje, aby své dceři rozmluvili nečekané vdavky. Jako expartneři se sice nemohou vystát, ale pojí je stejný cíl - ochránit svoje dítě před unáhlenou svatbou s přítelem, místním domorodcem. V tomto směru mají koneckonců bohaté zkušenosti. V přípravě rafinovaných pastí, jež mají jejich dceři sundat růžové brýle, jsou sice zdatní, žádná z nich ale nesklapne tak, jak naplánovali. Prostředí mořského ráje navíc začíná probouzet vzpomínky na tu hezkou část jejich společné minulosti. A i když se brání zuby nehty, nebezpečí, že do toho znovu spadnou, doslova visí ve vzduchu.

AKČNÍ THRILLER

Matka (Netflix)

Co může vést ženu k tomu, aby se hned po porodu vzdala své dcery ve jménu jejího bezpečí? Stále atraktivní Jennifer Lopez vám to ukáže v novém snímku Matka. V armádě z ní vycvičili chladnokrevnou vražedkyni. Přichází ale čas po letech opustit úkryt a před pomstychtivými zločinci ochránit svoji dcerku, se kterou se nikdy nesetkala. Tenhle film vás dostane!

PRO TEENAGERY (A JEJICH RODIČE)

Normální lidi (iVysílání)

Seriál sleduje láskyplný, ale komplikovaný vztah mezi Marianne a Connellem, od posledních dní střední školy v městečku na západě Irska až po léta strávená na Trinity College. Connel je ve škole oblíbený a patří ke hvězdám, zatímco Marianne je osamělá, arogantní a ostatním nahání strach. Ale jednoho dne se mezi oběma dospívajícími lidmi vytvoří podivné a silné pouto, jež se rozhodnou skrývat. O rok později už oba studují na vysoké škole v Dublinu. Z Marianne se mezitím stala královna večírků, zatímco nejistý Connell jen velmi těžko nachází své místo ve společnosti. Romantické drama zkoumá, jak jsou životy obou milenců navzájem propleteny, a jak složitá může být intimita a první láska.

SCIFI NESMÍ CHYBĚT

Silo (Apple TV+)

I kdyby vám byl tento žánr ukradený, zkuste mu dát šanci. Jedná se totiž možná o nejlepší televizní sci-fi počin, který kdy vznikl. Vydejte se proto do podzemního krytu o 144 patrech, kde se ukrývají zbytky civilizace, které ztratily minulosti i paměť. Obyvatelé sila vědí pouze to, že nesmějí ven, protože tam čeká smrt.Ve zničené a toxické budoucnosti tak přebývají v obrovském podzemním silu, ve společnosti plné nařízení, o nichž věří, že je mají za úkol chránit. Jenže před čím vlastně?

KRIMINÁLKA JE KLASIKA

Stíny nad jezerem (prima+)

Do malého novozélandského městečka Laketop přijíždí policejní inspektorka Robin Griffinová, která má za úkol vyšetřit záhadné zmizení 12leté těhotné dívky. Nejen, že musí najít dívku, ale také se musí postavit vlastním traumatům z minulosti.

Zdroje:

www.mojepredplatne.cz

HBO Europe

Apple TV+

www.iprima.cz

CinemArt

Disney plus