Toto novoluní, které následuje po úplňku ve Vahách, jež zviditelnilo naši vyváženost, umírněnost, vyrovnanost či nevyrovnanost až radikalismus, je možností rozvážného či odhodlaného vykročení a zaměření se na to, co cítíme, že ještě neskončilo, ještě není dobré a potřebujeme na tom pracovat, abychom to zharmonizovali, vyvážili, umírnili a nakonec se s tím smířili.

Pokud chceme žít svůj život, nemůžeme spoléhat na druhé, že nás udělají šťastnými, budou nás celoživotně podpírat a naplní náš život. Navíc, když sami často nevíme, co chceme. Pokud se nás někdo ptá, co bychom chtěli dobrého a my řekneme, že je nám to jedno anebo nevíme, případně se ani nevyjádříme, a když nám něco nachystají a začneme kritizovat, že to jsme nechtěli anebo to chtěli jinak, že to dobré není, pak nám to jedno není. Když v podstatě víme, co chceme, ale iniciativu a uskutečnění přesunujeme na někoho jiného, nemůžeme očekávat, že to bude podle našich představ. Chceme-li, aby to bylo podle nás, pak se musíme sami konání účastnit a přiložit ruku k dílu. Tak si budeme vážit výsledku a navíc často zjistíme, že jsou naše představy nereálné, čímž své názory, fantastická přesvědčení a fantazie přizpůsobíme realitě. Zároveň však nemůžeme všechno zvládnout sami, všude být a všeho se účastnit. Když se na činnostech nemůžeme podílet, učíme se toleranci, respektování druhých a jejich způsobu vyjádření, konání a tvořivosti.

Můžeme celoživotně čekat na Godota jako ve slavné divadelní hře anebo se zvednout, vykročit, udělat něco ke své spokojenosti a tím se vyjádřit. Uděláme-li jeden malý krůček, dojde ke změně, která nám vytvoří prostor pro další. Životní úspěch či štěstí je výsledkem spousty malých kroků. V nás je síla, která chce být smysluplně využita. Nevzdávejme se jí, ale uplatněme ji. Máme široké pole působnosti, kde se můžeme realizovat.

Každý držíme volant, kolo života ve svých rukou a na řidiči záleží, jaká bude jeho jízda. Nasměrujme jej tam, co chceme poznat, vidět a zažít. Můžeme zabloudit, narazit a udělat chybu, ale bez toho bychom nepoznali život. Život není bezchybný, ale učí nás poznávat a prožívat. Když stojíme na místě, můžeme se kochat, ohlédnout se za sebe a poděkovat za dobrodružnou cestu, kterou jsme již ušli, ale také uvedením do pohybu můžeme poznat další různá místa a zákoutí.

Zdroj:

  • https://www.facebook.com/AstroHannaLapachoCZ/
  • autorka článku je astroložka ve splolečnosti Hanna Lapacho