Když se řekne „léčitel“

Když se řekne „léčitel“
Každý má sílu, aby se uzdravil z jakékoli nemoci. Tahle víra provází mnohé z těch, které svět nejčastěji označuje společným jménem „léčitel“. Zda jsou někteří z nich opravdu Bohem vyvolení, se odborníci přou od nepaměti. Jisté ale je, že i těm nejzatvrzelejším realistům občas dochází argumenty.

Zájem o téma nedávno aktualizoval i Šarlatán, film s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Oblíbený herec ve snímku představuje Jana Mikoláška, léčitele, bylinkáře, zázračného muže, jenž měl za svůj život pomoci neuvěřitelnému množství pacientů. Jeho velkým hendikepem byl snad jen fakt, že měl na míle daleko ke Galénovi. Své pacienty si nevybíral – komu mohl, pomohl. Zvládl Hitlerův žlučník i sněť v noze Antonína Zápotockého, měl plnou důvěru Masaryka. A taky mnoha prominentních lékařů, kteří mu posílali vzorky moči svých pacientů, když si sami nevěděli rady s diagnózou…

Spolupráce pomáhá

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.