Vlaďka žila se svým manželem Ronym velmi aktivní život. Cestovali po světě, každý rok bydleli a pracovali v jiném státě a přáli si také založit rodinu. Před čtyřmi lety jim ale do života přišla zdrcující rána, která zněla: rakovina děložního čípku.

Krutá rána osudu


Přes náročnou léčbu chemoterapií, uměle vyvolanou menopauzu a s tím spojené všechny těžké chvíle, kterými si Vlaďka musela projít, se dokázala vždy znovu vzchopit a radovat z nových dnů a výzev, které jí život nabízel. Volný čas trávila v přírodě, na horách a byla vděčná za každou chvíli. Po pár měsících ale osud udeřil znovu. Rakovina se vrátila v podobě metastázy na levé plíci. Vlaďka absolvovala chemoterapie a další léčbu, která byla znovu velmi náročná a vysilující a po šesti cyklech byla bohužel bez úspěchu. Lékaři klasické medicíny jí sdělili, že pro ni už nemohou nic udělat.


Cesta na Sibiř


Poslední naděje pro Vladěnu byla doporučená dlouhodobá léčebná cesta na Sibiř k místním léčitelům, do oblasti Irkutska. „Do Ruska jsme odcestovali na vlastní náklady za účelem návštěvy místního léčitele, který má za sebou mnoho vyléčených pacientů z rakoviny a jiných životu nebezpečných nemocí,“ popsal deníku Blesk manžel Ronald Exenberger.
Mnohým onkologickým pacientům prý tenhle finančně nákladný pobyt u místních šamanů pomohl, a tak i v tomto případě všichni věřili, že by se zdravotní stav pacientky mohl zlepšit. Už díky místnímu klimatu, speciální stravě, kterou by měla zajištěnou či mentální podpoře lidí, kteří byli ochotni se o ni starat.

Když už není naděje


Už po dvou dnech od příjezdu se ale jejich život změnil ve zlý sen. Vlaďka přestala cítit svoje tělo od prsou dolů a kromě rukou a hlavy ochrnula na celé tělo. Nádor totiž začal tlačit na míchu.Díky vybraným penězům, které poslalo do sbírky na Donio.cz mimo jiné i rekordní množství čtenářů Deníku, se Vlaďka dostala do profesionální nemocnice v Moskvě. Bohužel ani tam se situace nevyvíjela dobře a lékaři doporučili návrat domů. Její odlet se kvůli aktuální mezinárodní situaci oddaloval. Nakonec se manželům podařilo odletět do šest tisíc kilometrů vzdáleného Česka – k další operaci tu ale už nestihlo dojít. Desátého listopadu mladá žena zákeřné rakovině podlehla.


Andělé existují

Díky dobrým lidem, kterým osud cizí nemocné ženy nebyl lhostejný, tak alespoň mohla Vlaďka strávit poslední dny svého života doma. V obklopení rodiny a milujícího manžela. Ten se s jejími blízkými rozloučil za svou manželku na sociální síti a poděkoval za všechnu podporu, která se manželům během nesmírně náročné doby dostávala.


Zdroje:

https://www.donio.cz/vladkanavratcr


https://www.denik.cz/zdravi/vladka-svuj-boj-s-rakovinou-prohrala-na-jejim-profilu-kondoluji-desitky-lidi-202.html