Premium obsah

Cestování jako digitální detox

Cestování jako digitální detox
Asi to většina z nás zná. Několikrát týdně večer seriálek nebo film, občas online hra nebo kuchařská reality show. Děti pohádku po probuzení nebo když rodič potřebuje nutně něco udělat. Třeba umýt si vlasy, které již prošly všemi stadii „jako ze salonu, suchý šampon, culík nutný i den v kšiltovce“. Téměř každý den nějaká audiovizuální projekce.

A to jsme již roky beztelevizní domácnost, takový ten televizní podkres jako pěna dní u nás doma nikdy nezavládl (a na návštěvách máme tendenci najít ovladač a nenápadně zasáhnout). Ostatně, náš Junior vzal nedávno ovladač od televize a dělal, že s ním telefonuje. V hotýlku na norských Lofotech, daleko za severním polárním kruhem, kde jsme se stavili na kávu. Paní domácí vysvětlovala našemu Středoevropánkovi: „To je ovladač od televize.“ „Eeh?“ „Televize, to je tohle.“ „Aha.“

Adamova velká cesta

Dva dospělí, malý chlapec a obytná dodávka. Jak se žije na pár metrech čtverečních v domku na kolečkách? Jak vidí země, které projíždějí?
Adamovu velkou cestu můžete sledovat na Instagramu a také Facebooku.

Za posledních pět měsíců jsme však už dosáhli statistiky takřka jako z pralesa: počet zhlédnutých seriálů, filmů, zahraných her – žádná celá nula. Prcek je na tom lépe, s pohádkami mu dlouhé přejezdy skvěle utečou (a nám se konverzuje poněkud lépe než s podesáté hulákajícím Old McDonald nebo Pod dubem za dubem z autorádia).
Přesto, že se pohybujeme po Evropě, snadněji najdeme houby a borůvky než wifi.

Pobýváme spíše v přírodě a menších městech, v kempech se ubytujeme jen zřídka a i tam inzerovaná wifi často připomíná ženu komisaře Colomba. Sice o ní pořád mluví, ale nikdy vám ji neukážou.

Aneta Málková Zdroj: Aneta Málková


Řešením jsou tak předplacené karty s mobilními daty. Prakticky všude v zahraničí jsou levnější než u nás a na poslání textů, pár fotek a vyřešení mailů postačí. Na denní čtení nedej bože poslech zpravodajských serverů ne.
Otázka je jasná: chybí nám to?
Ne.
Vážně.
Doporučujeme!

Aneta Málková Zdroj: Aneta Málková


A teď pravdu. Výše uvedené stoprocentně platí stejně jako to, že když přijedeme někam, kde je kvalitní rychlý internet, jsme jako digitální sarančata. Nahrát fotky na online úložiště; poslat vše, co je třeba; stáhnout pohádku, podcasty a hudbu do iphonu, knihy do čtečky; aktualizovat mapy... Co ještě, co ještě, máme všechno? Naše paralela k aktuálnímu stravovacímu hitu –přerušovanému půstu. Přerušovaný digitální detox.

Aneta Málková Zdroj: Aneta Málková


Jedinou věc udělám na příští expedici jinak: každý si vezme svůj notebook. Cesta ukázala dva pádné argumenty proč.
Za prvé, někdy máme chuť psát oba, jindy ani jeden a střídavá psavá péče nahrává pouze druhé variantě.
Za druhé, mít s sebou dva, při digismrti jednoho z nich máte pořád jeden funkční. Příležitostně a s rozmyslem můžete koupit nový a jste opět na luxusním počtu dvou. Náš scénář byl bohužel omezený: máme jeden. Ten zkolabuje. Koupíme tedy poklusem druhý. Máme zase jenom jeden. A hádejte co? Jojo, opět porucha. A máme…. no však víte.


Tak zase příště!


Expediční Weinsberg CaraBus 630 ME obytná vestavba do dodávky Fiat Ducato s výkonem motoru 160 koní, expediční výbava instalovaná ve společnosti Hykro: solární panel, měnič napětí, zdvojená nástavbová baterie.

dodávka Zdroj: Kondice.cz

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.