Poznáte všechny legendární filmy s Al Pacinem? Udělejte si kvíz!

Poznejte podle obrázku ikonický film s Al Pacinem.

1. Kmotr

Toto gangsterské drama z roku 1972 se stalo velmi rychle jedním z kultovních děl kinematografie. Al Pacino v něm ztvárňuje roli Michaela Corloeneho, člena newyorské mafiánské rodiny. Režisér Francis Ford Coppola si Pacina vyhlédl do této role ještě jako téměř neznámého a navzdory nesouhlasu zbylého filmového štábu trval Coppola na Pacinově obsazení. A to i přes to, že se o roli ucházeli tehdy mnohem známější herci jako Alain Delon, Robert de Niro, Jack Nicholson nebo Robert Redford. Snímek Kmotr nakonec dostal 3 Oscary a dočkal se dalších dvou pokračování.

2. Ďáblův advokát

V tomto hororovém thrilleru původně Al Pacino vůbec hrát nechtěl. Roli Johna Miltona odmítnul celkem pětkrát! Tvrdil, že se na roli nehodí a nezahraje ji dostatečně autenticky. Jeho herecký kolega Keanu Reeves se nakonec vzdal části svého honoráře ve prospěch Pacina - opravdu si přál hrát vedle něj. Nakonec Pacino povolil a roli přijal.

3. Vůně ženy

Snímek Vůně ženy z roku 1992 byl pro Al Pacina velkou výzvou. Hrál v něm podplukovníka Franka Slade, který nedávno oslepl. Pacino během natáčení navštěvoval školu pro slepce a snažil se okoukat slepecký pohled. Celou dobu, kdy se film tvořil, Pacino jednal jako slepec i mimo natáčení. Nosil u sebe stále hůl a nikdy nekoukal na lidi, se kterými mluvil.

Zdroj: Youtube

4. Psí odpoledne

Tento skvost je dodnes zařazován mezi nejlepší scénáře na světě. Jde o příběh, natočený podle skutečních událostí, kdy se dva muži z životní nouze rozhodnou vyloupit banku. Zajímavostí je, že opravdové zločince, kteří v reálu banku vykradli, inspiroval snímek Kmotr, ve kterém Al Pacino také hrál.

5. Serpico

S režisérem Lumetem kromě Psího odpoledne Al Pacino točil i snímek s názvem Serpico. Film dle skutečné předlohy je o policejním důstojníkovi Franku Serpico (Al Pacino), který neváhá a postaví se vlastním kolegům, i když ví, že bude následovat pomsta. Když se Al Pacino rozhodl roli Franka Serpica přijmout, dokonce si k sobě na nějakou dobu nastěhoval opravdového Franka, podle nějž je film natočen, aby ho mohl pozorovat a vyzpovídat a dostal se tedy co nejlépe do jeho role.

6. Zjizvená tvář

Po více než padesáti letech se klasická gangsterka z roku 1932 dočkala tolik očekávaného remaku. Role, kterou tehdy ve filmu Al Pacino ztvárnil, se stala obrovskou inspirací hlavně v americké módě 80 let - hlavně ležérní styl a křiklavé košile.

7. Krycí jméno Donnie Brasco

Al Pacino si zde zahrál mafiána jménem Lefty, který si pod svá křídla vezme muže jménem Donnie a dovede ho k mafii. Donnie je ovšem tajný agent FBI. Zajímavostí je, že Al Pacino krátce před začátkem natáčení přestal kouřit. Ve filmu kouří bylinné cigarety, které režisér Mike Newell označil jako smradlavé.

Zdroje: