Tipy na povánoční detoxikační pokrmy

Tipy na povánoční detoxikační pokrmy
Přemýšlíte, jak se rychle zbavit kil, která jste nabrali o vánočních svátcích, a nastartovat svůj metabolismus do nového roku tak, abyste se opět cítili plní síly a energie? Vsaďte na odlehčené a zdravé pokrmy, které vám navíc budou i chutnat. Přinášíme několik tipů na to, co si uvařit v rámci povánoční hubnoucí kúry.

Zaměřeno na detox

Aby vaše tělo i po vánoční kalorické zátěži dobře fungovalo, dopřejte mu dostatečný pitný režim skládající se ideálně z čisté vody kombinované například se zeleninovými šťávami či zeleným čajem. Do jídelníčku zahrňte velké množství čerstvé, ale i tepelně upravené zeleniny a ovoce. Z hlediska úpravy pokrmů preferujte vaření v páře či grilování na kontaktním grilu před smažením a pečením. Mezi jednotlivými jídly dodržujte přinejmenším čtyřhodinové pauzy, aby tělo zvládlo vše dobře strávit, a snažte se alespoň minimálně hýbat. Není potřeba hned v lednu naskočit do posilovny, abychom jako většina ostatních nadšenců v únoru skončili. Mnohem lepší je zařadit pohyb do svého denního plánu postupně. Půlhodinová procházka alespoň obden bude na začátek ideální. A jaké pokrmy zařadit do svého jídelníčku?

Zeleninové karbanátky s kuřecím masem

Loading
ZAVŘÍT REKLAMU
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.