Premium obsah

Zasaďte si brahmí

Zasaďte si brahmí
Brahmí neboli česky bakopa drobnolistá je na první pohled velmi nízká plazivá rostlinka, která se bude náramně vyjímat v květináči ve vašem obývacím pokoji. Kromě toho ale patří mezi opravdu velmi významné a účinné léčivé rostliny a také základní bylinky ájurvédy, která také využívá jejích léčivých vlastností zejména v oblasti centrálního nervového systému.

Kde se vzala brahmí

Domovinou bakopy drobnolisté (Bacopa Monnieri) je jižní Afrika a Amerika. Setkat se s ní ale můžeme také v Indii, která ji velmi rychle přijala za svou. Jde o plazivou letničku s drobnými lístky, jejíž stonky mohou dorůst délky až 25 cm. Listy jsou masité, oválného tvaru a mohou být dlouhé až okolo 2 cm. Bakopa je vodomilná rostlina. Ve volné přírodě se jí proto daří poblíž bažinatých oblastí, při pěstování v domácích podmínkách pak vyžaduje častou a intenzivní zálivku. Odmění se vám drobnými jemnými kvítky obvykle bílé, někdy světle modré či růžové barvy.

Jak pracuje s brahmí ájurvéda

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.