Premium obsah

Síla jarních bylin

Síla jarních bylin
Jaro je za dveřmi a při každé procházce přírodou narážíte na nespočet zelených rostlinek, které se derou ven, a bude jich víc a víc. Tyto rostlinky v jarním období nerostou jen tak pro nic za nic. Mají v sobě ukrytou sílu, kterou po tak dlouhém období bez slunce a tepla moc potřebujeme. Byla by velká škoda, kdybychom tuto sílu nevyužili. Naopak, každá jarní procházka jen láká k tomu, abychom si natrhali nějakou tu jarní bylinku, která nám pomůže, abychom se cítili líp a nabití energií. Co všechno teď venku roste a jak to můžeme zužitkovat?

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva je díky svým žahavým listům tak trochu považována spíše za negativní rostlinu. Opak je pravdou. Je to úplně první bylinka, která začíná na jaře vyčuhovat ze země. Své léčivé účinky ukrývá ve všech částech – dokonce i v kořenech. Skvěle se hodí pro jarní detox těla. Pomáhá při vodnatosti, snižuje hladinu cukru v krvi a čistí krev obecně, má pozitivní účinky také při urologických problémech, zmírňuje otoky.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.