Možná jste se někdy setkali s tím, že vám najednou začalo silně bušit srdce, možná vás v těch místech i píchalo. A pokud jste se rozhodli hledat příčinu a řešení na internetu, pravděpodobně na vás vyskočilo obrovské množství "zaručených" rad, které se srdcem pomohou. Máte třeba plakat!

Zdroj: Youtube

Slzy na bolavé srdce

Jednou z babských rad, která prý vyléčí bolavé srdíčko, je pořádně si zaplakat. Naši předci totiž věřili, že slzy umí léčit a vyplaví z našeho těla vše škodlivé a negativní. Ze srdce prý vyplaví i toxiny. To je ovšem nesmysl, v srdci se totiž žádné toxiny neusazují. Od infarktu vás slzy určité nevyléčí.

Slzy mohou pomoct ve chvíli, kdy je bušení srdce způsobeno stresem, úzkostí, popřípadě panickou atakou. Tehdy může být opravdu ulevující se vyplakat a tím trochu zklidnit. Pokud vám ale srdce buší opakovaně, utíkejte k lékaři.

Bylinky pro srdce

Základem většiny babských rad je užívání bylinek, výluhů a tinktur. A co se týče problémů s bušením srdce, nabízí jich hned několik! Kardamom prý pomůže snížit stres a úzkost, levandule a meduňka nás uklidní a pomohou lépe spát a řebříček má snížit krevní tlak a podpořit srdeční funkci. Zní to krásně jednoduše, není tomu ovšem tak. Pokud máte jakékoliv kardiologické problémy nebo potíže, bylinky vás nespasí. Naopak, v kontraindikaci s jinými léky, které na nemoc můžete brát, mohou snížit jejich účinnost a vyvolat vedlejší příznaky. Bylinky mohou sice podpořit léčbu, nikdy ale nenahradí odbornou lékařskou péči.

Víno na srdce? Spíš ne...

Další babská rada, na kterou můžete narazit, je konzumace červeného vína. Díky antioxidantům, které kvalitní červená vína obsahují, může opravdu mírná konzumace opravdu mít prospěšné účinky na srdce, ale rozhodně ne tehdy, pokud už vás trápí nějaké problémy. Klíčový výraz je v tomto případě také "mírná konzumace," protože příliš velké přijímání alkoholu je pro tělo destruktivní.

Čokošku jen po málu

Někteří odborníci doporučují pro zdraví srdce také hořkou čokoládu. Opět ale platí, že její konzumace musí být velice mírná - pokud budete jíst čokolády moc, budete přijímat přílišné množství tuků a cukrů, což povede k nárustu hmotnosti. A obezita je pro zdraví srdce velice nebezpečná.

Babské rady mají určitě základ v něčem, co dává smysl, ovšem dodržovat bychom je měli s rozvahou. Pokud vás opakovaně trápí bušení či bolesti srdce, může jít o závažné problémy v pozdním stádiu a měli byste neprodleně navštívit lékaře. Opět zde ale platí, že pro zdraví našeho srdce je nutný zdravý jídelníček, aktivní způsob života a vyrovnaná životospráva. Pravidelné prohlídky u lékaře by měly být také brány velmi vážně.

Zdroje: