Premium obsah

Kolečkové brusle – základy správné techniky

Kolečkové brusle – základy správné techniky
V hobby variantě jde o jedinečnou aerobní aktivitu, při níž spalujete tuky, posilujete dýchací a oběhový systém a budujete si důležitý vytrvalostní základ. Určitě vás potěší, že se tím skvěle tvaruje pozadí. Sice jde o dost komplexní sport, oproštěný od jakýchkoli nežádoucích tvrdých dopadů, na druhou stranu u něj hrozí přetěžování zad za předpokladu, že nemáte dost silné břicho a správnou techniku jízdy. Tady je návod v krocích, jak na to.

Po celou dobu jízdy máte pokrčená kolena a jste v podřepu opření holeněmi o jazyky bruslí. Na inlajnech sice zpevňujete problematické partie spodní části těla, na druhou stranu hrozí bolest zad. Stejně jako u každého jiného sportu i před jízdou na bruslích se krátce rozcvičte, snížíte tak riziko namožení svalů. Před pohodovou vyjížďkou stačí pár minut. Zahřát se můžete i na bruslích, začátečníci se raději odeberou na trávu. Udělejte si třeba pár dřepů a zakružte všemi velkými klouby od hlavy dolů. Po jízdě proveďte strečink coby balzám pro vaše zkrácené a unavené svaly.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.