1. PŘED CVIČENÍM SE POŘÁDNĚ ZCHLAĎTE

Chladit se je ve vedrech důležité. Nenechat organismus přehřát. Pokud máte zahradu, osprchujte se chladnou vodou. Pokud máte doma vanu, ponořte se na chvíli do studené vody. Sedíte v kanceláři? Pusťte na sebe trochu chladného vzduchu nebo si alespoň před tréninkem dejte chlazený drink. Jedna studie prokázala zlepšení vytrvalosti, pokud atleti studeným vzduchem zchladili tělo o 16 %, tak proč by to nemohlo fungovat i na vás?

2. PRACUJTE V JINÉ HODINY

Na rovinu, kdo v tomhle počasí zvládne dlouho spát? Pokud chodíte cvičit do klimatizovaného fitka, obraťte brzké vstávání ve svoji výhodu a jděte do práce dřív. Proč? Znamená to totiž, že také dřív skončíte. S dřívějším koncem pracovní doby se vám vyhne odmítání chlazeného popracovního piva a budete mít víc energie vyrazit do gymu dřív a celý letní večer bude jen váš!

Je vaše situace opačná a klimatizace naopak exsituje jen v příjemném prostředí vaší práce? Přivstaňte si a odcvičte hned po ránu, dokud je ručička teploměru na lidštějších teplotách, a odpolední výheň pak přežijte v lepším klimatu práce.

3. DEJTE ZELENOU POTRAVINÁM S VYSOKÝM OBSAHEM VODY

Slyšíte to ze všech stran. Hlavně hodně pít. Jenže co když je to pro vás výzva a už u dvou litrů vody si přijdete, že máte v břiše rybník? Zařaďte potraviny bohaté na vodu. Okurky, melouny, rajčata si vezměte jako svačinu a přes den jich dostatek snězte. Tahle zelenina je vodou nabitá. A také v té nejvyšší sezoně, takže ji seženete kvalitní a všude. Dalším tipem je řapíkatý celer, který v sobě drží hodně vody.

V neposlední řadě je výhodou zeleniny a ovoce bohatých na vodu to, že jich bez obav můžete sníst dostatečné množství: s vaší dietou to tolik nezamává.

4. NAHRAĎTE BĚHÁNÍ A CVIČENÍ PLAVÁNÍM

Zní vám to jako dost očividný tip? A napadlo vás to? Plavání je ideální náhrada běhání a cvičení na dny, kdy sluníčko tak neúprosně praží, že i vystrčit nos ven zní jako nebezpečná aktivita. Výhodou je, že už jen takových 15 minut plavání v konstantním tempu vám dá pořádně zabrat. Pokud máte bazén v okolí práce, vyražte na půl hodinku v obědové pauze. Nebude tak narváno.

5. NAJDĚTE SPRÁVNOU PARTU

Cvičit ve dvojici nebo skupině je vždycky výhoda. Najít výmluvu sami pro sebe je totiž jednoduché, ale vykašlat se na dohodnutý trénink? To už je trochu náročnější. Musíte zvednout telefon, vymyslet výmluvu, vysvětlovat, nechat se přemlouvat. A to je náročnější než to prostě nerušit a vyrazit. Dohodněte se na společném běhu, hodince ve fitku nebo se hecujte ve společných výzvách skrze nějakou z užitečných aplikací.

6. CVIČTE V PRÁCI

Pokud žádný z předchozích tipů nezabral, máme tu poslední a neprůstřelný: prostě cvičte v práci. Nemyslíme tím úplně, že byste měli uprostřed kuchyňky skákat angličáky nebo sprintovat po chodbách. Ale pěkně zlehka. Udělejte 20 dřepů, kdykoli půjdete na záchod, pár kliků v kuchyňce o desku stolu, než se vám ohřeje jídlo. Protáhněte si záda. Pokud to jde, zkuste u práce občas stát nebo si pořiďte na sezení gymnastický míč a sem tam na něm balancujte, zapojíte tak břišní svaly, o kterých ani nevíte.

Zdroj: Kondice