Postavte samy sebe tam, kde chcete, aby vás ostatní viděli

Uvědomte si, že když vy samy sebe vidíte někde dole, bude celkem logické, že vás lidé lehce přehlédnou a nebudou vás brát vážně. Ve své praxi se stále setkávám se ženami, které mají pocit, že jsou „průhledné“ a pro ostatní neviditelné. Změňte to! Noste to, co jste vždycky chtěla nosit, a vykašlete se na to, co si o tom myslí vaše okolí. Začněte (znovu) dělat věci, které vás vždycky bavily, ale nechaly jste jich, protože se to třeba někomu „nehodilo do krámu“. A zkuste něco úplně nového!

Zapomeňte na to, že se musíte každému líbit a s každým souhlasit

Nemusíte. Řekněte si to ještě jednou. Už jste přece velká holka! Vzpomeňte si vždycky na krásnou, červenou, sladkou a voňavou jahodu, která přece musí všem chutnat, a přesto se vždycky najde někdo, kdo na ni je alergický. Buďte svým největším fanouškem, ať už se letos rozhodnete pro cokoli. Protože když si nebudete věřit a fandit vy, tak kdo?

Začněte cvičit

Může to být cokoli, ale čím starší jste, tím víc byste měly posilovat, cvičit se zátěží. Proč? S přibývajícími lety nám ubývá svalová hmota a na uvolněném místě se plíživě roztahuje a zabydluje tuk. Jakmile centimetry začnou podezřele přibývat i kolem pasu, který jste přece vždycky měly štíhlý, zpozorněte. Jde o viscerální neboli útrobní tuk, ze zdravotního hlediska „časovanou bombou“. O estetické stránce ani nemluvě. Čím víc svalů budete mít, tím víc si můžete dovolit jíst, protože svaly mají na svůj provoz a údržbu poměrně vysoké energetické nároky.

Vařte si a jezte opravdové jídlo

Tohle je důležitější, než si možná myslíte. Ano, stojí to čas. Ano, musíte plánovat. A ano, budete se muset vrátit do kuchyně. Ale na druhou stranu získáte kontrolu na tím, co si vkládáte do úst, objevíte nové chutě, a raketově se zlepší vaše zdraví i úroveň energie. To za to přece stojí!

Choďte do přírody a věnujte pozornost svému spánku

Možná to vypadá, že spolu tyto dvě věci nemají nic společného, ale mají. Čím víc času budete přes den trávit na denním světle venku, tím lépe se vám pak bude v noci spát. Souvisí to s tvorbou melatoninu a cirkadiánním rytmem, ale to by bylo na delší povídání. Prostě mi věřte.

Zdroj:

Autorka textu je výživová poradkyně a fitness trenérka druhého stupně (@danaskorpilka)