„Výše popsané příznaky přímo ovlivňují kvalitu života ženy, její sebevědomí, rodinný život, vztahy, práci a zdraví. Ale nejste v tom samy,“ vzkazuje ženám zakladatelka českého Mindfulness institutu, Marcela Roflíková. Dosavadní světové výzkumy naznačují, že mindfulness může pomoci s příznaky menopauzy.

Co je mindfulness a co dokáže?

Mindfulness (česky všímavost) je schopnost záměrně věnovat pozornost přítomnosti „teď a tady“, čili neodkládat život „na potom“. Přispívá výrazně ke snížení stresu a zvýšení životní spokojenosti. Učí nás být k sobě a svým potřebám laskavější. Dovoluje nám rozpoznávat svoje automatické vzorce chování a myšlení a tím je snadněji měnit.

„Zatím vědci zjistili, že osmitýdenní mindfulness výcvik dokáže zlepšit kvalitu spánku, zmírnit projevy menopauzy a s ní souvisejícího stresu,“ říká Roflíková. Mindfulness může být zvláště užitečná pro ženy v menopauze, které zápasí s podrážděností a úzkostmi. Dokáže zmírnit také návaly horka i noční pocení.

Chcete vědět víc?

Pokud chcete vyzkoušet účinky mindfulness na vlastní kůži, nabízí se právě teď unikátní šance zapojit se do studie zaměřené na zjišťování přínosů mindfulness pro ženy v menopauze. „Hledáme ženy, které mají aktivní přístup k životu, splňují věkovou hranici minimálně 45 let a ještě neabsolvovaly mindfulness výcvik,“ říká Marcela Roflíková. Na zájemkyně čeká 8týdenní výcvik, interview před a po ukončení výcviku. Výcvik je vzhledem k okolnostem možné absolvovat online, individuálně nebo skupinově, případně individuálně osobně v Praze.

„Jsem moc potěšená, že tuhle naši iniciativu podporují i mnozí gynekologové. Jak sami říkají, je to pro ně alternativa k omezené možnosti jak ženám se zvládáním symptomů menopauzy pomoci,“ dodává Roflíková.

Chcete se zúčastnit nebo máte jakýkoli dotaz?

Napište na email marcela.roflikova@mindfulness-institut.cz nebo zavolejte na tel. 720 247 378

Více informací najdete na http://www.mindfulness-institut.cz/menopauza