Premium obsah

Hygge v mysli

Hygge v mysli
Co je to štěstí? Pokud se nechceme smířit s tím, že je to muška jenom zlatá, která nám během okamžiku odletí a zmizí v nedohlednu, měli bychom na tomto pocitu štěstí asi nějak pracovat. Uvědomujeme si ho? Dánové jsou podle celosvětových průzkumů nejšťastnějšími lidmi na této planetě. Žijí ve stabilní zemi bez válek se silným sociálním státem, kromě toho si ale obecně hodně důvěřují a jejich celoživotním posláním je prožívat „hygge“. Jak správně nastavit mysl tak, abychom dokázali hygge prožívat?

Vychutnat si přítomný okamžik a prostou radost z dobrého jídla a společnosti je v dnešní době opravdu umění. Žít vědomě přítomným okamžikem znamená například věnovat pozornost horké čokoládě se šlehačkou, kterou zrovna pijete. Zastavte čas a vezměte si z každého okamžiku to nejlepší, co dokážete, a uchovejte to v paměti. Hygge znamená nastavení mysli na přítomný okamžik, ale je také pevně spjato s minulostí. Jakmile totiž vědomě prožijete přítomnost, můžete se k ní s nostalgií vracet – jasně ucítíte třeba vůni skořice ze svařeného vína, které jste pili s přáteli na vánočním setkání. A při prožívání vědomé vzpomínky na prostou radost se vám zajisté vykouzlí úsměv na tváři doprovázený hřejivým pocitem u srdce.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.