Premium obsah

Hygge v módě – ležérní a nenucený styl

Hygge v módě – ležérní a nenucený styl
Dánský koncept hygge se výrazně promítá do interiérového designu, stolování, uspořádání věcí i mysli, takže je jasné, že se začne projevovat také v módě. Klíčem je ležérnost, minimalismus, elegance a nenucený styl. Jak být ale stylový a ležérní zároveň? Jak se obléknout?

Sešněrovanost jistě nemá s hygge stylem co dělat. Pánové by tedy měli sáhnout po tričku nebo svetru se sakem – nejlépe tom se záplatami na loktech. Ležérnější už to prostě být nemůže!

Jednu věc by ale měli mít muži i ženy společné – a to šály! Bez nich byste neměli dát ani ránu. A čím větší, tím lepší. V Dánsku můžete běžně potkat jedince, kteří nosí velké teplé šály i v létě. Omotejte si huňatou šálu kolem krku a můžete vyrazit.

Dalším poznávacím znamením hygge stylu jsou huňaté svetry. Oversized pletené svetry, s copánkovým vzorem, žebrované pulovry, teplé vesty i svetříky – to vše do hygge prostě patří. A nejlépe ještě několik vrstev najednou – nemůžete přece prožívat hygge, když je vám zima. Dánové v lásce ke svetrům došli tak daleko, že mají dokonce svůj ikonický svetr Sáry Lundové – oblíbený kousek ze šatníku hlavní hrdinky známého dánského seriálu. Mohlo by se zdát, že se jedná o staromódní vzorovaný kousek, ale věřte mi, že jakmile ho uvidíte, zatoužíte ho mít ve svém vlastním šatníku. Pozor, svetr by ale neměl být omšelý – zkuste ho tedy co nejméně dávat do pračky. Místo praní ho prostě jen vyvětrejte.

A jaké barvy by měly převládat ve vašem šatníku? Nebude těžké si to zapamatovat – černá, černá a zase černá. V letním období můžete ale sáhnout dokonce po něčem tak bláznivém, jako je šedá nebo nude barva.

K dokonalému hygge outfitu určitě neodmyslitelně patří skvělý účes – jak jinak než ležérní, nedbalý, možná by se dalo říct až rozcuchaný. Vlastně po ránu ani nepotřebujete hřeben – vlasy můžete zamotat do naprosto nedbalého „kotrče“ a vyrazit.

Hygge se v oblékání projevuje také minimalismem. Jak jste jistě pochopili, impulzivní nákupy nejnovějších trendů jsou naprostým opakem hygge. Zkuste tedy nákup vysněného kousku spíše oddálit, promyslet a nejlépe spojit s nějakou příjemnou událostí – uvidíte, že se vám bude ten drahý svetřík mnohem lépe nosit, když si ho koupíte za odměnu, a jakmile si ho oblečete, znovu ucítíte ten pocit štěstí.

Pokud tedy sami sebe vidíte v černých legínách, huňatém šedém svetru, šále a s kotrčem na hlavě, hygge je přesně pro vás. Nechte se jím prostě unést…

Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.