Premium obsah

Hygge mimo domov

Hygge mimo domov
Co si představíte pod slovem „hygge“? Jsou to především zapálené svíčky, teplé deky, horké nápoje, knížky, Vánoce, vynikající domácí jídlo… všechny tyto představy zažívání hygge jsou úzce spjaté s teplem domova. Hygge je ale mnohem víc. Je to pocit štěstí. Je to pospolitost, soulad a prožitek přítomného okamžiku, té správné atmosféry. Proč bychom tyto pocity nemohli prožívat někde mimo domov, mimo naše bezpečné útočiště?

Venku je totiž opravdu skvěle! Představte si například chatky, projížďky na kole, pikniky v přírodě nebo procházky v lese. Je jasné, že ve většině případů se budeme muset vzdát pohledu na plápolající zapálenou svíčku. To, co si s sebou do přírody ale lehce přibalíme, je naše mysl, výborné jídlo a naši nejbližší. Ty nejopravdovější prožitky hygge se totiž odehrávají právě ve společnosti dalších lidí. Není třeba čekat na významné jubileum, abyste si svolali své blízké a společně strávili třeba víkend na chatě, příjemné odpoledne na lodi nebo piknik v městském parku. Prostě jen jezte, pijte a povídejte si. Zkusili jste někdy připravit opékání špekáčků v přírodě v obležení čerstvě napadaného sněhu? Spojení ohně a mrazivého počasí zaručuje prožitek hygge.

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.