Premium obsah

10 klasických filmů, které vám pomohou najít sami sebe

10 klasických filmů, které vám pomohou najít sami sebe
Možná jste je viděli, možná ne. Server IMDB.com sestavil žebříček filmů, které vám pomohou na cestě ke zdokonalení. Často jde o klasiku prověřenou časem. Nepotřebujete náhodou některý z nich zhlédnout právě teď?

1. Věčný svit neposkvrněné mysli (USA, 2004)

Život osamělého a nesmělého Joela úplně změní setkání s excentrickou a temperamentní Clementine. Když začne vztah hlavních hrdinů brát za své, Clementine se rozhodne Joela opustit a postupně oba podstoupí lékařský zákrok, který má vymazat jejich vzájemné vzpomínky. U muže však zákrok nedopadne podle očekávání. Láska, emoce, čirá krása.

Zdroj: Youtube

2. Nedotknutelní (Francie, 2011)

Philippe je bohatý, ale taky ochrnutý a odkázaný na vozík. Jako opatrovatele si vybral Drisse, černošského mladíka, který právě opustil vězení. Přesto to funguje! Podaří se jim propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých nemusí ztratit smysl života.

Zdroj: Youtube

3. Sním či bdím? (USA, 2001)

Kouzelný film, spojující fantazii s realitou, hrané pasáže s animací. Hlavní hrdina se ze všech sil snaží odlišit sny od skutečnosti. Při toulkách světem s ním snad každý chtěl mluvit o smyslu života a on někdy odpovídal, jindy jen naslouchal lidem, kteří pohlíželi na život z nejrůznějších úhlů – sociologického, náboženského, vědeckého, uměleckého. Je možné, že se mu všichni snažili sdělit to samé?

Zdroj: Youtube

4. Lásky čas (Velká Británie, 2013)

Film od režiséra hitů Láska nebeská a Notting Hill. Nestal se tak slavným, ale rozhodně stojí za vidění. Příběh mužů, kteří dokážou cestovat v čase – díky tomu může hlavní hrdina Tim ovlivnit to, co se stalo a děje v jeho vlastním životě. Vztah s Mary je díky tomu dokonalý, protože co se trochu zvrtne, Tim napraví. Jenže tím opakovaně přichází o všechno, co do té doby prožil. A to úplně nechce.

Zdroj: Youtube

5. Náš vůdce (Německo, 2008)

Tohle je film z úplně jiného ranku. Odehrává se v současném Německu, hlavním hrdinou je gymnaziální učitel Rainer, který se rozhodne se studenty pro pokus, jenž jim má přiblížit počátek diktatury. A vypukne pedagogický experiment s ničivými následky. Už třetí den začínají studenti spolužáky, kteří smýšlejí jinak, odstraňovat a ustrkovat. Učitel chce pokus ukončit, ale už je možná pozdě.

Zdroj: Youtube

6. Yes Man (USA, 2008)

A teď zase trochu romantiky. Carl Allen chce překonat depresi z rozvodu a mizerné práce – absolvuje seminář vedený svérázným guru a rozhodne se, že půjde vstříc životu a na všechno bude říkat ano. Bungee jumping? Ano. Nakupovat prostřednictvím teleshoppingu? Ano. Naučit se korejsky? Ano. Koupit si letenku na první let kamkoli? Ano. Získat dívku svých snů? Ano.

Zdroj: Youtube

7. Vykoupení z věznice Shawshank (USA, 1994)

Jeden z nejlépe hodnocených filmů historie. Mladý bankéř Andy Dufresne byl v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Rozsudek? Doživotí, navíc v obávané věznici Shawshank. Andy se sblíží s Redem, který sedí rovněž na doživotí a má za sebou už dvacet let. Jak přežít zdejší peklo? Andy nachází smysl v tajném snu a skryté naději na svobodu.

Zdroj: Youtube

8. Nejlepší hráč (USA, 1998)

Tenhle snímek ze sportovního prostředí sem rozhodně také patří. Pozornost se upírá na Jesuse Shuttleswortha, nadaného basketbalistu, o kterého mají zájem nejlepší univerzity v zemi. Bohužel, jeho otec sedí za to, že zabil jeho matku. Do děje vstupuje místní guvernér, který má také svoje zájmy. Udělá Jesus tu správnou věc?

Zdroj: Youtube

9. Forrest Gump (USA, 1994)

Kinematografie je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš. A tenhle film je možná trochu kýčovitý, ale rozhodně je skoro geniální. Co vlastně obdivovat dřív? Všechno je do detailu promyšlené, za vším skvělý scénář, podpořený skvělou hudbou, nemluvě o hereckých výkonech.

Zdroj: Youtube

10. Osudový dotek (USA, 1994)

Existuje jedna zajímavá teorie – teorie chaosu neboli efekt motýlích křídel. Přesně z ní vychází tenhle napínavý thriller, kličkující mezi minulostí, přítomností a budoucností. Mladý fyzik Evan Treborn se vydává díky svým zápiskům z dětství na riskantní cestu do minulosti, aby ji změnil, napravil své chyby a setkal se s láskou svého života. Jenže nebezpečný experiment se mu vymkne z rukou.

Zdroj: Youtube
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.