Premium obsah

5 jednoduchých vánočních dekorací, které zvládnete vyrobit se svými dětmi

5 jednoduchých vánočních dekorací, které zvládnete vyrobit se svými dětmi
První adventní neděli máme za sebou a následující týdny se snad v každé domácnosti ponesou v duchu vánočních příprav. S úklidem nebo nákupy si nejspíš budete muset poradit sami, s výzdobou vám ale děti mohou pomoct. Budou mít navíc příležitost zasáhnout do stylu a barevného ladění a z vlastnoručně vyrobených ozdobiček a přání budou mít jistě velkou radost. Zkuste společně vyrobit některé z následujících dekorací!

Papírový sněhulák

Čtverec bílého papíru poskládejte do harmoniky. V polovině ho přehněte a harmoniky roztáhněte do stran. Volné konce papíru slepte k sobě, vznikne vám tak kruh, který bude sloužit jako sněhulákovo tělo. Z dalšího papíru vystřihněte kolečko, které bude sněhulákovi sloužit jako hlava. Obličej mu můžete namalovat nebo jednotlivé části vystříhat z barevného papíru a přilepit. Z oranžového papíru vystřihnete nos, z černého kromě očí i knoflíky a třeba i hrnec nebo cylindr na hlavu. Hlavu přilepte do horní části skládaného kruhu, knoflíky rozmístěte pod ní. Pokud vám po šití roušek zbyly kousky látek, můžete z úzkého pruhu vytvořit šálu i s uzlem a přilepit ji sněhulákovi pod hlavu. Na zadní stranu hlavy připevněte smyčku z provázku a sněhuláka můžete pověsit do okna nebo na stromeček. Podobným způsobem můžete vyrobit i Mikuláše nebo čerta s tkaničkou místo ocasu.

Postavičky z roliček od toaletního papíru

Loading
Ikona
Ale ne! Používáte zastaralou verzi prohlížeče, kterou náš videoportál Kondice nepodporuje!
Pro sledování cvičebních videí, poslouchání meditací a čtení nejnovějších článků, receptů i speciálů Kondice si prosím aktualizujte svůj prohlížeč.