1. Maska až nakonec

Určitě už víte, že kondiconér je naprosto nezbytnou součástí mytí vlasů. Důležité je ale to, že je vždycky nutné ho použít na naprostém konci mytí vlasů. Pokud tedy používáte masku na vlasy, pořadí by mělo být takové: šampon, maska, kondicionér.

Zdroj: Youtube

2. Styling na mokré vlasy

Pokud by vás někdy napadlo použít žehličku nebo kulmu na mokré nebo jen nedoschnuté vlasy, rozhodně to nedělejte! To je totiž ten nejspolehlivější návod, jak si vlasy kompletně spálit. Stejně tak je to i s fénem a horkým vzduchem. Vždy používejte maximálně střední teplotu fénování, nejlépe ale sušte vlasy studeným vzduchem. Před fénováním vždy aplikujte přípravky na vlasy pro ochranu před horkým vzduchem.

3. Moc upnutý culík

Pokud máte dlouhé vlasy, určitě si občas ulevíte tím, že si uděláte culík. Vždy se ale snažte, aby culík nebyl příliš těsný - vytrháte si tím jemné vlásky kolem obličeje a vlasy nebudou moci dýchat.

4. Špinavý kartáč

Vzhledem k tomu, že si vlasy kartáčujeme většinou denně, všechny odumřelé kožní buňky, mastnota, zbytky produktů a další se na kartáči hromadí a druhý den se dostanou zpět do našich vlasů. Kartáč tedy pravidelně čistěte.

5. Suchý šampon několik dní po sobě

Někdy máme prostě tolik práce a starostí, že dny zkrátka nemají dostatek hodin. Pro tyto případy máme k dispozici množství suchých šamponů. Nikdy je ale nepoužívejte více dní po sobě, vlasy si tím můžete úplně zničit.

6. Drhnutí vlasů ručníkem

Když jsou vlasy v mokrém stavu, jsou ze všeho nejcitlivější. Když si tedy hlavu umyjete, nikdy si vlasy nedrhněte hrubě ručníkem - ručník jen přikládejte na vlasy tak dlouho, než z nich nepřestane kapat voda.

Zdroje:

  • https://alternahaircare.com/lifestyle-blog/8-bad-habits-for-your-hair-and-our-solutions
  • https://www.aad.org/public/everyday-care/hair-scalp-care/hair/habits-that-damage-hair
  • https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19467113/