Mýt si vlasy něčím, co vypadá jako mýdlo? Nenechte se odradit, tuhým šamponům rozhodně stojí za to dát šanci. Mytí s nimi je sice zpočátku trochu nezvyk, ale dost možná zjistíte, že vám ve výsledku budou vyhovovat mnohem víc než ty klasické. Díky svému přírodnímu složení (ten mají v naprosté většině) jsou totiž nabité výživnými látkami, které byste v konvenčních šamponech našli jen těžko. Jde zejména o rostlinné oleje v různých poměrech a kombinacích. Právě díky nim jsou vlasy po umytí vyživené, hladké a lesklé. A také se celkem bez problémů rozčesávají. Absence silikonů a parabenů se zase postará o to, že si do vlasů budete znovu a znovu zálibně sahat, protože se nebudete moci nabažit toho, jak přirozeně budou působit na omak.

Zdroj: Youtube

S láskou k planetě

"Velkým plusem absence klasického plastového obalu. Tuhé šampony koupíte buďto v papírových krabičkách, nebo dokonce úplně ‚nahaté‘, čímž ušetříte spoustu zbytečného odpadu,"podotýká Andrea Vémolová, odbornice na ekologickou kosmetiku a zakladatelka největšího ekologického pop-up store v Česku Green Beauty Market.

Jen to chce samozřejmě vymyslet, kde si váš tuhý šampon bude ‚hovět‘ ve chvíli, kdy ho zrovna nebudete potřebovat. Nejlepší je schovat ho do klasické mýdlenky nebo mu pořídit speciální krabičku. Ty prodávají obchody s eko kosmetikou a bezobalové obchody. Najdete je i v nabídce značky Lush, která patří stran tuhých šamponů k průkopníkům. Šampony jsou navíc až na výjimky plně biodegradabilní, tedy rozložitelné v přírodě. Nemusíte si tak dělat hlavu s tím, co po mytí vlasů skončí ve výlevce. Malý rozměr šamponů je také vrcholně praktický na cesty – ušetří vám v kosmetické taštičce spoustu místa.

Jak tuhé šampony používat? Namočte si vlasy, vezměte do ruky šampon a párkrát jím přejeďte po pokožce hlavy i délkách. Pak ho odložte a začněte pokožku i vlasy prsty masírovat, pod rukama vám díky tomu vznikne pěna. Napěněný šampon nechte minutu působit a pak ho spláchněte. Nakonec můžete použít (ideálně přírodní) kondicionér.

Zdroj: Andrea Vémolová, www.greenbeautymarket.cz

https://www.mdpi.com/2079-9284/10/5/140