„Kůže očního okolí je velmi specifická. Je mimořádně tenká a s přibývajícím věkem se podkožní tkáň ještě ztenčuje. Může tak být průsvitnější a cévy viditelnější. Také téměř neobsahuje mazové a potní žlázy, a proto je sušší a náchylnější na dehydrataci. Je velmi citlivá vůči vlivům zevního i vnitřního prostředí, jako jsou únava, nemoc a vyčerpání. Všechny negativní vlivy se na pokožce kolem očí brzy projeví, a proto je tak důležité o ni pečovat,“ vysvětluje korektivní dermatoložka Zuzana Kulíková z pražské kliniky LaserPlastic. Oční péči se proto nezdráhejte nasadit už po dvacítce.

Zdroj: Youtube

Ve dvaceti pokožka v očním okolí většinou ještě vypadá perfektně, a to dokonce i po probdělé noci. Nenechte se ale zmást, období mezi dvacítkou a třicítkou přináší spoustu výzev, stresu a často i ne úplně ideálního životního stylu, které se na křehké pokožce v okolí očí dříve či později projeví dehydratací, výraznějšími kruhy nebo obojím zároveň.

Po dvacítce se mohou objevit první a často objevují první vrásky. Ty většinou nejsou spojené ani tak s mimikou, jako s dehydratací a nezdravým životním stylem. Vsaďte proto na prevenci a pořiďte si svůj první krém na oční okolí. Měl by být především hydratační a rozjasňující, ideálně s aplikátorem, který podpoří krevní mikrocirkulaci okolo očí a už jen tím přispěje ke zmírnění tmavých kruhů.

„U mladé pleti je dobré začít pozvolna a nepoužívat hutné liftingové krémy. Stačí ty s kyselinou hyaluronovou, které pleť hydratují, vypínají a působí preventivně proti stárnutí. K dispozici jsou přípravky v různé formě – krémy, gely, séra, emulze, oleje… U mladé pleti používáme hlavně lehčí formy přípravku,“ radí dermatoložka Kulíková. Kromě kyseliny hyaluronové v přípravcích hledejte i vitamin C nebo jiné antioxidanty, případně i kofein. To vše jsou ingredience, které umí oční okolí zase prozářit.

Kromě kosmetické péče doporučujeme zaměřit se také na zdravý životní styl. Stárnutí (nejen) v okolí očního okolí urychluje zejména kouření, pobyt venku bez ochranného UV faktoru a slunečních brýlí, nezdravá strava plná cukrů, nedostatek spánku a špatný pitný režim.

Zdroje:

MUDr. Zuzana Kulíková, klinika LaserPlastic, www.laserplastic.cz

https://www.medicalnewstoday.com/articles/under-eye-wrinkles#prevention