Stejně jako kolagen se i kyselina hyaluronová v těle vyskytuje přirozeně - je součástí pokožky, pojivových tkání nebo třeba kloubního mazu. Tělo si ji sice samo tvoří, s postupujícími léty ale její zásoby ubývají, a to velmi výrazně. Vidět je to často právě na pokožce a úrovni její hydratace. Naše pleť je mdlá a povadlá.

Zdroj: Youtube

"Kyselina hyaluronová je látka, která se nachází přirozeně v našem těle. Bohužel s přibývajícím věkem postupně ubývá. Nalézt ji můžeme právě například v pokožce, kde její hlavní funkcí je hydratace. Při jejím nedostatku je pleť suchá a má vyšší sklon k tvorbě vrásek," podotýká korektivní dermatoložka Gréta Wohlová z pražského Laserového centra Anděl.

Důležitá je přitom nejen pro kůži, ale i pro klouby nebo zdraví očí. I kyselinu hyaluronovou se proto po třicítce vyplácí doplňovat. V preparátech na ni často narazíte v kombinaci s kolagenem. Ovšem pozor, aby měl příjem kyseliny hyaluronové ve formě doplňků stravy, je třeba také dostatečně pít. Jinak na sebe kyselina hyaluronová nebude mít co navázat a zlepšení stavu pokožky zaznamenáte jen těžko.

Existuje také studie, která poukazuje na to, že využitelnost kyseliny hyaluronové z doplňků stravy mohou zvyšovat probiotika. Také se vyzbrojte trpělivostí - ze dne na den zlepšení určitě nezaznamenáte. Studie prokázaly, že zlepšení při každodenním užívání přichází až v řádu týdnů, obvykle nejméně osmi.

Další možností, jak kyselinu hyaluronovou dostat do hlubších vrstev kůže, jsou estetické zákroky. Jde hlavně o mezoterapii, při které ji lékař do kůže vpraví pomocí mnoha drobných vpichů."Základní účinek mezoterapie je regenerace a hydratace pleti, vyhlazení jemných vrásek, zlepšení vzhledu a kvality pokožky," vysvětluje dermatoložka Wohlová.

Zdroje: