„Trend přísně definovaného tmavého obočí blízko u sebe, který Evropankám obvykle nesluší, už je naštěstí pryč. Dnes se obočí nosí přirozené, plnější, fixované,“ radí vizážistka Simona Bártová z Make-up Institute Prague, který školí vizážisty a pořádá i kurzy líčení pro veřejnost.

Zdroj: Youtube


Obočí pročešte kartáčkem (někdy bývá součástí tužky na obočí či speciálních paletek) směrem vzhůru a pak pomocí tužky nebo fixy na obočí doplňte chybějící chloupky. Pokud máte velmi řídké obočí, které potřebujete vyplnit, sáhněte ještě po pudrovém stínu na obočí. Správnou linii obočí zjistíte pomocí tužky přiložené jedním koncem k nosní dírce. Tužku nejprve nastavte tak, aby vedla přes vnitřní koutek vašeho oka – tak najdete přibližný bod, kde by obočí mělo ideálně začínat. Místo, kde by se obočí mělo lámat směrem dolů, najdete, když tužku nasměrujete od nosní dírky přes střed oka. Konec oblouku by pak měl být na spojnici nosní dírky a vnějšího očního koutku.


Nakonec zkontrolujte, zda máte obě obočí na stejné úrovni. Přiložte konec tužky k bodu, kde končí (nebo kam jste si naznačila správný konec) vaše levé obočí, a druhý konec nasměrujte ke konci toho pravého. Body by měly být v jedné rovině a na středu nad kořenem nosu by se tahle pomyslná přímka měla potkávat s místy, kde oblouky obočí začínají. Pokud je to třeba, obočí ještě vyrovnejte. Stejným způsobem zkontrolujte i nejvyšší bod obočí. Chybějící chloupky dočárkujte, znovu pročešte kartáčkem (tak se tahy tužkou lehce rozmažou a efekt bude přirozenější) a nakonec obočí zafixujte fixačním gelem.

Zdroj: www.makeupinstitute.cz