Otázka ideální ženské váhy je často probíraným tématem. Každý k ní má nějakou poznámku, málokdo 'ideální' váhu ale má. Jaká to tedy je?

Zdroj: Youtube

BMI je vedlejší, důležité je zdravé tělo.

Body Mass Index je v češtině index tělesné hmotnosti. Počítá se dle pohlaví, věku, váhy a výšky. Uvádí se, že pokud je váš BMI nižší, než 18,5, pak trpíte podváhou. Zdravou a normální váhu máte tehdy, když vaše BMI stojí mezi 18,5 a 25. Pokud se index hmotnosti dostane nad 25, trpíte prý nadváhou. Nikdy ale neberte příliš vážně BMI kalkulačky, které jsou volně dostupné na internetu. Já dle nich například trpím obezitou a tomu odmítám věřit! Pokud chcete znát podrobnější výsledek vaší tělesné stavby, nutriční poradci a lékaři mají k dispozici přístroje, které vám změří BMI přesně. Zároveň vám tito odborníci poradí, jak si udržet zdravou váhu.

Muži chtějí 60 kilo? Blbost!

V naší společnosti jsou pro muže stále nejčastěji atraktivní štíhlé ženy. Zároveň si ale společnost u ideální ženy představuje 90 cm v bocích. Co máte tedy dělat, měříte-li 180 centimetrů? Znamená to prostě, že čím je číslo na vaši váze nižší, tím jste krásnější? Na to se vykašlete, a váhu klidně zahoďte!

Je úplně jedno, jakou váhu si kdo na kom představuje, a co je považováno za krásné. Vždycky je nejdůležitější váš osobní pocit, kdy se cítíte zdravá a kdy máte pocit, že byste pro své tělo měla něco udělat a shodit pár kil. Každá žena je atraktivní až v ten moment, když se atraktivní cítí. A opravdu není důležité, jakou hodnotu BMI má, kolik váží kilo a jaké má míry. Důležité je to, abyste se ve svém těle cítila zdravě, bezpečně a dobře.

Zdroje: