Pokud v životě zažijeme traumata nebo potlačujeme emoce a strachy, dochází na fyzické rovině k blokádám. Blokády jsou hluboko zakořeněná traumata, potlačené a neprojevené emoce a strachy, které si každý z nás nevědomky nese. A právě oblast kyčlí se v našem fyzickém těle stává zatuhlejší.

Dovolte si prožít emoce

Aby mohla negativní energie tělo opustit, je důležité se uvolnit. S uvolněním vám také pomůže dech, který je neustále s vámi a je vaším životním průvodcem. Pokud po cvičení cítíte nějakou konkrétní emoci, je to tak v pořádku. Tyto emoce není potřeba hodnotit, ale vnímat. Uvědomte si je, přijměte je a nechte je odejít. Tak to dělejte se všemi emocemi, které vám v nějakých situacích znovu vyvstanou. Dokud se vám to totiž v životě opakovaně děje, s danou emocí musíte pracovat. Jakmile ji osvobodíte, rozpustí se a navždy odejde. Jen takto se můžete od svých emocí jednou provždy osvobodit. Nebojte se svých emocí a dovolte je vypustit, je naprosto přirozené cítit občas hněv, vztek, ale prožívejte i pozitivní emoce. Dejte najevo svou radost. Vaše mysl a tělo vám za to budou vděčné.

Lekce je v pomalém tempu, příjemná, vhodná pro všechny. Vyzkoušejte ji a mějte na paměti, že kyčlím neprospívá ani celodenní sezení u počítače s nohou přes nohu. Pokud se budete v některých pozicích cítit nekomfortně, klidně je vynechte. Jóga je o nenásilí, netlačte proto na sebe a jen pozorujte svoje tělo a prodýchejte oblast, kde cítíte bolest.

Zdroj: Valentina Lebová