Způsobů, jak zhubnout, je obrovské množství. Každý den se na nás z obrazovek i billboardů řítí rady, co jíst a jak se hýbat, abychom kila navíc shodily. Co když ale všechny rady poctivě následujete, ale váha zůstává stále stejná? Pokud pravidelně jíte, hýbete se a nasloucháte svému tělu, problém bude pravděpodobně jinde.

1. Nedostatek tekutin

Pití čisté vody pomáhá tělu spalovat až o 30% více kalorií. Vypijete-li před každýn jídlem sklenici vody, nejenže nebudete mít takový hlad, pomůžete tím ale i svému metabolismu.

Důležité je také vyhnout se slazeným vodám a limonádám. Ty jsou největším zabijákem hubnutí. Máte-li problém vypít čistou neslazenou vodu, zkuste začít s šumivými vitaminovými tabletami. Při hubnutí sice nejsou úplně ideálním parťákem, určitě je to ale lepší varianta, než se snažit zhubnout pitím coly bez cukru.

Pozor dejte samozřejmě i na alkohol. Pokud se snažíte zhubnout, vsaďte na společenských akcích na velmi malé množství červeného vína.

2. Přejídání se

Spousta žen má pocit, že pokud jedí zdravě, mohou jíst neomezeně. Ač to zní jako ideální svět, není tomu bohužel tak. Potraviny, které považujeme za zdravé, jako je avokádo, ořechy nebo například celozrnné těstoviny, mají ovšem velké množství kalorií. Ty jsou sice pro naše tělo zdravé, tak jako tak ale musíme hlídat množství.

Zdroj: Youtube

3. Spalování svalů

Budete-li cvičit pravidelně vyhladovělí, začne vaše tělo spalovat místo tuků svaly. Dalším problémem nedostatečného příjmu potavy je to, že vám bude chybět energie potřebná k fyzické aktivitě.

4. Málo spánku

Nedostatek kvalitního spánku je jedním z nejčastějších důvodu obezity u dospělých lidí. Zároveň, pokud málo spíte, bude pro vás mnohem těžší shodit kila navíc. Unavené tělo totiž vysílá mozku signály, že má hlad.

5. Jídlo ve spěchu

Pokud patříte k lidem, kteří si na klidné stolování úplně nepotrpí, musíme vás zklamat. Jezení v rychlosti a ve stoje, nejlépe doprovázené ještě jinou aktivitou, jakou je sledování televize nebo telefonu, způsobuje to, že nikdy nedosáhnete pocitu naplnění a pravděpodobně si ani neuvědomíte, že jste něco snědli. Zkuste si místo toho opravdu vyhradit čas, ke každému jídlu se posadit a užít si ho. Uvidíte, že nebude mít takový hlad a kila půjdou dolů.

6. Stres

Nacházíte-li se v dlouhodobě stresovém období, zhubnout pro vás bude mnohem těžší. Stres vaše tělo přiměje přijímat více potravin - hlavně cukrů a tuků. Věnujte proto čas tomu, abyste dostatečně odpočívali - běžte na procházku do přírody, nebo relaxujte u knihy.

7. Držíte se zkrátka

Obecně platí, že nejlepší je taková dieta, která vás nijak nemučí. Pokud budete mít výčitky svědomí pokaždé, když sníte něco, co podle vás přesně nezapadá do škatulky "zdravé," zhubnout se vám jen tak nepodaří. Občasné cheating days nijak nenaruší cestu za vaši vysněnou postavou, právě naopak. Tím, že si nebudete odříkat něco, na co máte chuť, se vám lépe bude udržovat komplexní zdravý životní styl.

Zdroje: