Zavodnění organismu se projevuje nateklými končetinami, nafouklým břichem i růstem hmotnosti. Mezi další příznaky pak patří nadměrné pocení i problémy se spánkem. Jak již dnes ale víme, síla bylin je neskutečná - a v případě řešení zadržování vody v těle tomu není jinak. Podívejme se tedy na to, jaké byliny je nejlepší použít, pokud vás zadržování vody v těle trápí.

Zdroj: Youtube

1. Petržel

Petrželka je u nás velice oblíbenou a rozšířenou bylinou. Hodí se používá se do salátů, jako koření, do smoothie a občas i na výrobu čaje. Petržel je bylina s výrazným diuretickým účinkem. Obsahuje živiny, jako jsou vitamíny A, C a K, a také flavonoidy a silice, které podporují tvorbu moči.

2. Brusinky

Brusinky jsou nejen chutné, ale také obsahují látky nazvané antokyany, které podporují diurézu a antioxidaci těla. Brusinky mohou pomoci v boji proti zánětům močového měchýře a také podpořit odvodňování těla. Můžete je konzumovat čerstvé, sušené nebo ve formě šťávy.

3. Kopřiva

Kopřiva je bylina s mnoha zdravotními výhodami, včetně diuretického účinku. Obsahuje minerály, jako je draslík, který může podpořit tvorbu moči. Kopřivový čaj je oblíbeným způsobem, jak využít jejích vlastností.

4. Šťovík

Šťovík je rostlinka s výraznou kyselou chutí a také diuretickými vlastnostmi. Obsahuje vitamín C a další antioxidanty. Můžete přidávat šťovík do salátů nebo si připravit čaj z jeho listů.

5. Pampeliška

Tento zdánlivý plevel má celou řadu pozitivních účinků na lidské zdraví. Pampeliška pomáhá tělu odstraňovat přebytečnou vodu, připravte si tedy čaj z jejího kořene nebo listů.

6. Ibišek

Kromě významných odvodňovacích účinků ibišek funguje skvěle i na snížení krevního tlaku. Zkuste si tedy místo ranní kávy dát ibiškový čaj - kromě toho, že skvěle chutná a voní má také silné zdraví prospěšné účinky.

Tyto byliny vám mohou velmi dobře pomoci, trápí-li vás zadržování vody v těle. Myslete ale vždy na to, že rovnováha tekutin v těle se skrývá ve zdravém životním stylu, který bylinkami jen tak nedoženete. A pokud jsou problémy vážné, vždy nejdříve zkonzultujte léčbu s odborníkem.

Zdroje: