Základem úspěchu je příprava. Nepodceňte hydrataci pokožky - na dobře zavlažené pokožce bude make-up lépe vypadat i držet. Nestane se vám třeba, že by se vám z něj v průběhu dne odlupovaly nevzhledné šupinky. Použijte sérum a krém s obsahem kyseliny hyaluronové a před dalším krokem je nechte alespoň půl minuty vstřebat. Vyhnete se tak tvorbě žmolků. Pro extra porci vláhy na pleť stříkněte ze všeho nejdřív pleťovou mlhu. „Kyselina hyaluronová na sebe totiž váže vodu, tedy hydrataci, kterou mlha dodává," vysvětluje princip obchodní ředitelka české značky Ryor Jana Stránská. Vlhká pleť navíc snáz absorbuje účinné látky z pečující kosmetiky.

Zdroj: Youtube

Než sáhnete po samotném make-upu, použijte podkladovou bázi. Ta pleť nejen pomůže opticky zbavit různých nedostatků od nedostatku jasu, přes začervenání až po zvětšené póry, ale opět zajistí, že make-up zůstane tam, kde má.

Teprve teď přichází na řadu samotný make-up. Pořiďte si tak kvalitní, jak vám dovolí vaše peněženka. Profesionální značky vydrží a navíc nebudete mít problém ani s nalezením toho správného odstínu. Make-up nanášejte ideálně štětcem, případně blenderem. Tak ho totiž do pleti zapracujete lépe než prsty. Pro extra výdrž sáhněte po voděodolných texturách. Totéž platí i pro líčení očí a rtů.

Fixace na konec

Důležité je také nevynechat poslední krok, a to fixaci. Tvář nejprve lehce přepudrujte transparentním fixačním pudrem a pak na obličej stříkněte fixační sprej. Použít ale opět můžete pleťovou mlhu. Toho, že by vám mlha nebo fixační sprej make-up rozmazaly, se přitom nemusíte bát. Chce to jen stříkat ze správné vzdálenosti. Obvykle se doporučuje dvacet až třicet centimetrů – řiďte se pokyny výrobce na flakonu.

„Mlha se takto dá aplikovat přes plný make-up včetně řasenky, nerozmazává dekorativní kosmetiku,“ ujišťuje Stránská. Pojistit si to můžete tím, že si vyberete mlhu s co nejjemnějším rozprašovačem. U takových nehody s rozteklým make-upem nehrozí už vůbec, protože se mlha perfektně rozptýlí. Mlha poslouží i tehdy, když potřebujete oživit své líčení. „Stříkněte ji přes make-up. Přinese hydrataci, make-up hezky oživí a dodá vám příjemný svěží look,“ doporučuje zakladatelka české přírodní kosmetiky Yage Petra Drvoštěpová.

Zdroj:
obchodní ředitelka značky Ryor Jana Stránská, www.ryor.cz
zakladatelka značky Yage Petra Drvoštěpová, www.yagecosmetics.cz