Pokud při třídění šatníku narazíte na nějaký z těchto kousků, v žádném případě se jich nezbavujte. Tyhle retro věci se totiž vrací do módy a budou se vám ještě hodin.

Rozšířené rukávy

S oblibou je nosila princezna Diana, nevyjdou ale z módy asi nikdy. Rukávům se říká v angličtině „statment sleeves” a představte si je na kvalitní nabírané halence. Výhoda těchto rukávů je v tom, že jsou na rukou rozšířené a opticky se tím zmenšují ostatní části těla - hlavně pas.

Šperky a perly trochu jinak

Možná jste si toho v posledních letech všimli na festivalech a různých akcích, které vybízejí k tomu se pořádně nastajlovat. Ať už jde o zajímavé typy šperků, jako například ozdobná šňůrka na telefon, prstýnky na nohy nebo různé řetízky na tělo, nebo se určité šperky využijí trochu jinak, než je původně míněno. Třeba - pokud máte zajímavé šaty, které odhalují záda, vezměte si náhrdelník obráceně tak, aby šperk byl na zadním výstřihu. Využijte také perly, pokud nějaké máte. Stačí si s nimi pohrát a ozáří jakýkoliv outfit.

Retro šusťákovky

Tyto lehké sportovní bundy byly obrovským hitem v 80. a 90. letech. Dnes se vrací jako módní prvek, který dodá vašemu outfitu sportovní a zároveň stylový vzhled. Ale pozor! Skinny jeans ani legíny k nim nenoste, to je momentálně out. Naopak se nebojte šusťákovku doplnit o volné kalhoty, cargo nebo tepláky. 

Mom a boyfriend jeans

Ano, tyto střihy se opravdu nosily patnáct let zpátky, je to tu ale zas. Vzpomínáte na volné skejťácké kalhoty Avril Lavigne, hip hoperské oblečení a styl emo? Je tu zpět, jen v trochu modernější podobě. A aby toho nebylo málo, do módy se vrátily také zvonáče a dokonce bokovky, neboli kalhoty na půl žerdi…

Cat-eye brýle

Brýle které jsou do tvaru kočičího oka jsou ikonickým doplňkem, který z módy nevyjde nikdy. Nosila je Coco, nosila je Audrey… Cat-eye brýle vypadají skvěle téměř na každém, ať už jsou dioptrické nebo sluneční.

Samozatmavovací brýle

A když už jsme u těch brýlí, pamatujete na ty samozatmavovací? Možná jste, stejně jako já, nečekali, že někdy vůbec trendy budou, ale je to tak. Vážně se začaly znovu nosit. Když nic jiného, alespoň jsou doopravdy praktické. Vybírejte ovšem takové, které se ztmaví opravdu rychle. 

Boty na platformě

Možná je máte z období depešáků nebo gothic, teď jsou masivní boty na platformě znovu velice trendy. Nosí se vysoké kanady nebo martensky, sandále na platformě nebo i vyvýšené tenisky. Jejich veliká výhoda je v tom, že se v nich chodí pohodlně a přitom dělají krásnou nohu.

Maxi šaty a sukně

Maxi šaty byly populární v 70. letech a dnes se vrací jako pohodlný a stylový kousek do vašeho šatníku. Vybírejte takové střihy, ve kterých se budete cítit dobře a budou vám lichotit. Nemusíte se vůbec bát křiklavých barev, právě naopak!

Džínové bundy

Jeansové bundy budou stylové vždycky. Světlé, tmavé, s potiskem, zajímavé střihy - fantazii se meze nekladou. Hodí se skvěle k šatům i kalhotům, sladíte je takřka s jakýmkoliv jiným kouskem. Tak který z retro trendů vyzkoušíte po letech vy?

Zdroje: https://www.youtube.com/watch?v=LqiKvFy-B-g https://www.vogue.com/article/biggest-vintage-trends-of-2024