Škála bolestivosti

Když mluvíme o bolestivosti, je třeba si uvědomit, že vnímání bolesti je velmi subjektivní a může se lišit u každého člověka. Avšak obecně se za jedny z nejbolestivějších míst na piercing považují erotogenní zóny.

Piercing genitálií

Genitálie patří mezi jedno z nervově nejhustších oblastí našeho těla. Penis obsahuje například asi 4 000 nervových zakončení, proto se logicky jedná o jedno z nejbolestivějších míst na piercing, stejně, jako ženské genitálie a klitoris. 

Zároveň se jedná o erotogenní zóny. Ty jsou úzce propojené s naším mozkem a slouží k tomu, aby jejich stimulace zvyšovala potěšení. Piercing na genitáliích je tedy považován za jeden z nejbolestivějších a hojení může být dlouhé a komplikované. 

Piercing bradavek

Oblast bradavek je také obzvláště citlivá a piercing zde může dost zabolet. Proces hojení může být stejně složitý, jako u piercingu genitálií a navíc se taktéž jedná o erotogenní a velmi citlivou oblast našeho těla. A to jak u mužů, tak u žen. 

Mnoho žen také řeší, zda-li je piercing bradavek vhodný před dítětem a také jak je to s piercingem bradavky a kojením. Propíchnuté bradavky při kojení ničemu nevadí, piercing dokonce může zvýšit průtok mléka. A ačkoliv si některé ženy na kojení šperk dokonce nechávají, odborníci to nedoporučují. 

Dermální piercing

Dermální piercing je šperk, který je implantován pod kůži, čímž je viditelný pouze jediný konec šperku - obvykle dekorativní vršek. Na rozdíl od tradičního piercingu, který prochází dvěma oddělenými body na těle (například ušní lalok nebo nosní přepážka), dermální piercing má pouze jeden vstupní a žádný výstupní bod.

Dermální piercing se dělá kdekoliv po těle, nejčastěji ho ale lidé mají v obličeji, na hrudníku nebo na dolní části zad. Ačkoliv samozřejmě záleží, kam se piercing vpichuje, obecně se jedná o hodně bolestivou záležitost. Šperk totiž musí projít několika vrstvami kůže, aby se v místě udržel.

Septum

O aplikování septa - piercingu v tkáni mezi nosními dírkami - se obecně říká, že bolí intenzivně, ale krátce. Také se říká, že se prý dobře hojí. Osobně mám zkušenost jinou a místo vpichu se mi komplikovaně hojilo celé dva roky. 

Mnoho lidí si také myslí, že se septum aplikuje tvrdé části mezi nosními dírkami. To je mylná představa, septum se vpichuje do kůže pod chrupavkou. 

Piercing chrupavky ucha

Ačkoli možná ne tolik bolestivý jako předchozí, piercing chrupavky může způsobit nepříjemné pocity a má tendenci se dlouho hojit.

Obecně platí, že bolest píchání piercingu je spíš nepříjemná, než vyloženě nesnesitelná. Vždy ale dbejte na to, aby piercing aplikoval profesionál, nikoliv někdo, kdo to dělá jen tak. Jen u profesionálního piercera si můžete být jisti, že dodrží veškeré hygienické podmínky a poradí vám, jak se o nový piercing dál starat. 

Zdroje: https://www.healthline.com/health/penis-piercing https://www.healthline.com/health/most-painful-piercings#least-painful