Tukožroutská dieta: K detoxu ano, k hubnutí ne

Tukožroutská dieta: K detoxu ano, k hubnutí ne

Čím více jí dokážete sníst, tím víc kil se zbavíte. Řeč je o legendární tukožroutské polévce, která slibuje týdenní úbytek až šest kilogramů. S velkou pravděpodobností však zažijete během tohoto týdne skutečný vlčí hlad.

Tukožroutská dieta se drží sice jen jeden týden, shozené kilogramy přesto rozhodně nebudou zadarmo. Strava totiž obsahuje velmi málo kalorií a je vcelku stereotypní, takže nejenže vás nenasytí, ale také se vám brzo přejí.

Princip diety

Základ tvoří tukožroutská polévka, kterou můžete během týdne jíst prakticky neomezeně. Kromě polévky smíte zpočátku konzumovat také ovoce, čerstvou či vařenou zeleninu, v dalších dnech přidáváte mléko, hovězí maso či rýži. Jídelníček si lidé různě obměňují (někdo přidává i bramboru nebo nahrazuje hovězí maso kuřecím).

Denně byste měli vypít alespoň 2,5 litrů neslazených tekutin, kterými se v podstatě snažíte oklamat žaludek. Zakázáno je vše smažené a tučné, dále pečivo, sladkosti, oříšky, alkohol… vlastně vše, co není předepsáno v jídelníčku.

Recept na tukožroutskou polévku

hlávka zelí, 6–7 větších cibulí, 3 papriky, menší celer, plechovka rajčat, zeleninový bujón

Cibule, papriky a zelí omyjte, celer oloupejte. Nakrájejte zeleninu na kousky a vhoďte ji do vody, do níž pak přidáte bujón. Až se začne směs vařit, vmíchejte rajčata a vařte, dokud není vše měkké. Polévku můžete ochutit pepřem, bylinkami, případně trochou soli. Toto množství polévky vám vydrží na celý týden.

Výhody

Tukožroutská dieta vás potrápí jen na týden, během nějž můžete přijít o dva až šest kilogramů. Strava obsahuje hodně zeleniny a ovoce, tudíž vám dodá dostatek vitamínů a vlákniny. Organismus, zejména střeva tak očistíte od škodlivin.

Nevýhody

Z názvu vyplývá, že zhubnete tuky, což není úplně pravda. Vzhledem k nízké kalorické hodnotě stravy sáhne vaše tělo nejen po vodě a tucích, ale i po svalech. Organismu budou sacharidy a tuky chybět, v některých dnech i bílkoviny. Proto se můžete cítit slabě, malátně a vzhledem k množství zeleniny i nafoukle.

Názor Kondice

Tato dieta je relativně dobrý způsob, jak detoxikovat organismus. Jako redukční dieta vás ale zbaví přebytečných kil jen na pár dní. Pokud s nimi zápasíte delší dobu, pravděpodobně si jejím vlivem ještě víc zpomalíte metabolismus a povzbudíte tukové buňky k aktivitě.

Režim

1. den – tukožroutská polévka, maximálně 1 kg ovoce kromě banánů

2. den – tukožroutská polévka, maximálně 1,5 kg čerstvé zeleniny

3. den – tukožroutská polévka, ovoce a zelenina v minimálně dvouhodinových pauzách

4. den – tukožroutská polévka, 3 banány, litr nízkotučného mléka

5. den – tukožroutská polévka (alespoň 2 porce), 300 g vařeného libového hovězího masa a 6 rajčat

6. den – tukožroutská polévka (alespoň 2 porce), 2–3 hovězí bifteky bez tuku, čerstvá zelenina

7. den – tukožroutská polévka (alespoň 1 porce), rýže, čerstvá zelenina

Monika Trojanová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.