Tvarohový dort s ovocem

Tvarohový dort s ovocem

Svěží moučník plný ovoce přijde vhod i v parných dnech. Navíc nemusíte mít strach o linii. Ovoce použité v receptu můžete měnit podle chuti – výborné jsou třeba i jahody nebo borůvky.

Ingredience:

1 balíček cukrářských piškotů
250 g měkkého nejlépe polotučného tvarohu
150 g bílého jogurtu
½ litru mléka
2 vanilkové cukry
4 lžíce krystalového cukru
1 balíček cukrářské želatiny v prášku
250 g jahod, či jiného ovoce
šťáva z jednoho pomeranče
2 kiwi, 1 pomeranč a 15 malin

Postup:

Želatinu v prášku vysypte do misky, zalijte mlékem a směs důkladně promíchejte. Nechte alespoň dvacet minut odpočívat. Mezi tím si dno dortové formy vyskládejte cukrářskými piškoty a pokapejte je pomerančovou šťávou.

V mixéru ušlehejte tvaroh, jogurt, vanilkový cukr a cukr krystal. Několik jahod si nechte na ozdobu, zbytek přihoďte do mixéru a mixujte tak dlouho, dokud nevznikne hladká růžová směs.

Mléko s želatinou zahřejte na sporáku, až se želatinové hrudky úplně rozpustí. Mléko se ale nesmí vařit! Pak směs přilijte do mixéru k hotové jahodové směsi a ještě jednou důkladně promixujte. Pak jí přelijte piškoty a nechte v lednici trochu ztuhnout.

Mezi tím omyjte a rozpulte maliny, oloupejte a na plátky nakrájejte kiwi, pomeranč rozeberte na dílky a ty pak nakrájejte na drobné kousky. Vytáhněte tuhnoucí dort z ledničky a opatrně na jeho povrch naaranžujte ovoce včetně zbylých jahod. Před podáváním by měl dort v lednici zůstat alespoň tři hodiny.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.