Vyčistěte si hlavu od vánočních příprav Během do oblak

Vyčistěte si hlavu od vánočních příprav Během do oblak

Toužíte zmizet z předvánočního šílení plného nákupů, úklidů a přecpaných měst? Poběžte s námi až do mraků. Tuto sobotu 10. 12. ve 12:10 ve stále nedotčeném horském prostředí Dolní Moravy pod Králickým Sněžníkem se poběží až na novou Stezku v oblacích. Ta se v loňském roce tímto během otevírala.

Můžete až na její vrchol doběhnout mezi prvními návštěvníky. “Je to moc příjemné místo, kde jsme už třikrát našli zázemí pro náš trailový pohár. A taky příznivý termín, jak se vydat do přírody, do zajímavého terénu,” říká Martin Dvořák, šéf pořadatelského týmu.

Trať Běhu do oblak měří 2 500 metrů od hotelu Vista až na vrchol Stezky v oblacích, převýšení činí 430 metrů. Běžci dostanou nahoře teplé oblečení, mohou se pokochat výhledy, dokonce i sjet po toboganu a dolů už sejít klidným krokem. “Předpověď počasí ještě nemáme, ale detaily tratě upravíme podle ní,” dodává Dvořák.

beh_do_oblak_1

Stezka v oblacích dorostla v posledním roce poblíž chaty Slaměnka nedaleko horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1 116 metrů. Kdo běžel STRC, mohl při výběhu na hřeben vnímat ruch stavebních jeřábů… Podle návrhu architekta Zdeňka Fránka, děkana FUA TU v Liberci, se vypíná do 55 metrů. Dřevěná cesta poskytne pohodlí i kočárkům nebo vozíčkářům, tobogan sviští po dráze dlouhé 101 metrů! A vidět jsou odtud i Krkonoše na straně jedné a Jeseníky na druhé, nebo malebné údolí řeky Moravy.

Běhu se zúčastní hvězdy v čele s Robertem Krupičkou, ale také běžci z okolí, ale i z daleka. Hotel Vista připravil pro všechny mimořádné ceny víkendových pobytů se skvělým wellness zázemím. Výsledky se vyhlašují ve čtyřech kategoriích, do a nad 40 let, muži a ženy. Registrace už byla spuštěna na linku: https://www.sportt.cz/register/275. Cena závodu je 300 Kč.

Prezentace 9:00 – 11:00

image_1

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.