Dokážete mu říci, že v posteli za nic nestojí?

Dokážete mu říci, že v posteli za nic nestojí?

Tohle není nikdy jednoduché. Ale když mu to neřeknete, váš sex se nikdy nezmění. Sexuální terapeutka Anna Kingsley svým čtenářkám radí, jak sebrat k podobnému hovoru odvahu a jak ho vést.

Mějte na paměti, že jakmile začnete hodnotit sexuální výkony svého partnera, ocitáte se na mimořádně tenkém ledě. Přesto to není důvod k tomu, abyste to nedělala. Jinak totiž může vzít za své celý váš vztah, protože nespokojenost stejně někudy probublá ven. Ostatně, vrátily byste se do restaurace, kde jste dostaly mizerné jídlo?

Seberte odvahu k debatě

Sexuální terapeutka Anna Kingsley popsala na webu All about you hned několik případů ze své praxe. Například ten, kdy se žena odhodlala říci, že jí vadí, když se jí její partner snaží každé ráno vzbudit pomocí sexuálních hrátek, načež se muž urazil a odstěhoval do pokoje pro hosty. V jiném páru se strhla roztržka poté, co muž přinesl domů knihu o sexu v domnění, že tím povzbudí jejich milostný život. Nic, co by komukoli dodalo odvahu mluvit o tom, co se mu během milování s partnerem líbí, a co ne.

Kingsley přesto říká, že podobné obavy je třeba překonat a do debaty se pustit. „Ženy by rozhodně měly být v ložnici asertivnější. Protože není pravda, že by se muži nezajímali o to, jak se nám sex s nimi líbí, a že by jim nezáleželo na tom, zda nás uspokojí,“ dodává terapeutka ženám odvahu. A připomíná, že muži se po sexu či během něj partnerek spíše zeptají, jak se jim to líbilo, než aby jim řekli, že je milují.

Buďte konkrétní

Jak tedy na to? Podle terapeutky se rozhodně vyplatí být pozitivní. Místo toho, abyste partnerovi do očí vpálily „nelíbí se mi, když…“, začněte mluvit spíše o tom, že „mám moc ráda, jak…“ a teprve v průběhu debaty se dostaňte k tomu, co byste rády změnily. Nakonec to může vypadat tak, že vaší hlavní snahou je zpestřit a rozšířit už tak pěkný sex. Proč ne?

„Muži neumí číst myšlenky. Proto jim musíte přesně říci, co byste chtěly,“ dodává terapeutka. Bohužel to, že se jim v přítmí snažíte nasměrovat ruku někam, kde byste její dotyk cítily raději, nemusí stačit. Ale možná i pro vás bude snazší nějaké nové přání říci během milování než u kafe. V každém případě se snažte jeho výkony nijak neshazovat ani nekritizujte nic, co stejně nemůžete změnit, například to, že není vysokým urostlým blonďákem. A nezapomeňte se i vy zeptat, co má v posteli rád?

Radka Wallerová

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.