Tipy na víkend: Vyrazte s rodinou do Karlových Varů, Trutnova nebo Brna

Tipy na víkend: Vyrazte s rodinou do Karlových Varů, Trutnova nebo Brna

Červen je tady a s ním i výletová sezóna! Přijměte od nás pozvánku na víkendové výlety do Karlových Varů, Trutnova nebo Brna.

Karlovarský karneval

vridloV pátek 3. června vypukne v Karlových Varech největší středoevropský karneval. Letošní ročník je karnevalem králů. Návštěvníci se mohou těšit na výbornou atmosféru a řadu koncertů. V sobotu se od 15. hodiny koná historický karneval u hotelu Thermal.

V 18 hodin večer pak začíná karnevalový bál v GH Ambassador Národní dům, který byl loni slavnostně otevřen po celkové rekonstrukci. Během víkendu vystoupí kapela Mandrage, skupina Liwid a programem bude provázet Těžkej Pokondr.

V neděli 5. června v 15 hodin odpoledne odstartuje 9. ročník Karlovarského karnevalu a nebude chybět ani vyhlášení krále karnevalu.

Cirk-UFF chystá světovou premiéru i další lahůdky

Světová premiéra projektu Filament, oblíbený David Eriksson, originální Compagnie Barolosolo či novinka Bratrů v Tricku. To a ještě mnoho dalších lákadel chystá letošní festival nového cirkusu Cirk-UFF, jehož šestý ročník začíná v Trutnově pátek 3. června.

IMG_1065Největší událostí letošního programu je bezesporu světová premiéra projektu Filament. Ten se zrodil v hlavě svého tvůrce Josepha Pinzona již v roce 2011. „Joseph je sám vynikajícím akrobatem, jenž působil například v Cirque du Soleil či Cirque Eloize. Příběh situoval do osmdesátých let minulého století a následně získával zkušenosti i v oblasti produkce. Založil si svou vlastní společnost Short Round Productions, vyhledal zkušené spolupracovníky, špičkové mladé performery a začal přípravy celého projektu, jejichž závěrečná fáze probíhá právě v Uffu,“ vysvětlil ředitel festivalu Libor Kasík.

FilamentJedním z hlavních lákadel letošního ročníku bude i nová show oblíbeného cirkusového performera Davida Erikssona Pink On The Inside. „David není na Cirk-UFFu nováčkem, s představením David a Fofo zde vystoupil již před dvěma lety. Patří vlastně mezi takové cirkusové celebrity, působil například ve světově vysoce respektovaném švédském Cirku Cirkör nebo v prestižní show La Soire. Já jsem ale moc rád, že se odhodlal vytvořit si vlastní sólové představení, protože kromě vskutku extrémního cirkusového umění oplývá specifickou osobností, která obecenstvo přímo fascinuje. A součástí této jeho osobnosti je schopnost odhalit se, jít až na dřeň. A to je právě podstatou jeho nové show,“ uvedl Libor Kasík.

Letošní Cirk-UFF začíná v pátek 3. června a bude trvat do neděle 5. června a uvede 24 představení sedmnácti souborů. Důležité informace i vstupenky lze získat online na webu www.cirkuff.cz.

Pohádkový KrpoLES 2016

Pokud chcete zažít jednu z nejlepších akcí pro děti a rodiče vztahující se k dětskému dni, vypravte se do Nákupního centra Královo Pole, které na sobotu 11. června připravilo výpravnou pohádkovou akci s názvem Pohádkový KrpoLES 2016.

Ilustracni foto_Pohádkový Krpoles_02_2015V okolí nákupního centra bude pro účastníky připravena pohádková trasa, tak akorát dlouhá – vhodná i pro kočárky, s více než dvaceti pohádkovými bytostmi a řadou úkolů. Po jejich úspěšném splnění se děti mohou těšit na tašku plnou dárků. Rodiče naopak mohou snahy dosáhnout na wellness pobyty pro dva.

Pokud se nechcete zapojit do soutěží, nezoufejte, i na to pořadatelé mysleli. Doprovodný program je i letos nadmíru bohatý – veselé divadlo Tetiny v ZOO, taneční vystoupení  skupiny Sneaker, malování na obličej. Nesmí chybět nafukovací atrakce, fotokoutek s tiskem fotografií na počkání, Barbie zóna nebo dětská mašinka a dalšílákadla.

Ilustracni foto_Pohádkový Krpoles_03_2015„Akce pro děti a rodiče připravujeme úplně nejraději. Dětské zapálení pro hru a nefalšovaná radost v jejich očích jsou dostatečným důvodem, proč se snažit a každým rokem zkusit připravit něco lepšího. Rodinný festival Pohádkový KrpoLES je jednou z nejlepších akcí pro děti, kterou jsme si pro návštěvníky centra tento rok připravili,” komentoval akci Tomáš Knop, marketingový koordinátor Nákupního centra Královo Pole. Další podrobnosti ZDE.

Kondice

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.