Těhotenská masáž zklidní vás i miminko

Těhotenská masáž zklidní vás i miminko

Jako těhotná víte, že spousta věcí je pro vás tabu. Masáž rozhodně ne! Uleví zádům a zmírní otoky nohou.

Těhotenská masáž se zaměřuje na místa, která kvůli rostoucímu břichu trpí nejvíce – tedy záda, šíje a nohy. Právě na otoky nohou, častý problém těhotných, jsou relaxační masáže dobrým receptem. „Bříško se nemasíruje, ale v případě zájmu klientky se může v propojení s celou masáží jemně hladit. Důležité je, aby se nevyvíjel tlak na bederní oblast,“ popisuje masérka z pražské kliniky Slim&GO Klára Ondrušková. Ona sama proceduru doplňuje ještě masáží hlavy a obličeje.

Po prvním trimestru bez obav

Samozřejmě, že těhotenské masáže mají i svá omezení, ženy by na ně neměly chodit
v prvním trimestru, později – pokud tedy nemají rizikové těhotenství – mohou bez obav. „Pokud je těhotenství bezproblémové, je možné absolvovat masáž klidně i pár dnů před porodem,“ dodává masérka. Pokud váháte, poraďte se vždy s lékařem. 

Obecně by se masážím měly vyhnout těhotné s cukrovkou, průjmy a nejasnými bolestmi břicha. Nejsou vhodné ani pro ženy, které těhotenství mimořádně špatně snáší: zvrací, jdou na ně mdloby a mají příliš vysoký nebo nízký tlak.nil.

Vyzkoušely jsme!

Těhotná spolupracovnice Kondiceonline.cz Jana Fialová absolvovala speciální masáž v masážním centru Tawan. „Začínám poslední trimestr a Vojta v mém břiše nemá rád, když jen tak ležím.
Na začátku masáže se dost projevoval, ale pak se zklidnil. Masérka říkala, že děti u procedury často usnou. Asi ho uspaly olejíčky
a relaxační hudba – a hlavně fakt, že i já jsem úplně vypnula.“

Hledejte osvědčení

Určitě se svěřte jen do rukou odborníka či odbornice, to znamená, že byste na stěně masérského studia měla najít osvědčení o absolvování kurzů masáží pro těhotné.

Lucie Frydecká

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.