Flowin: Proklouzejte se k pevnému břichu

Flowin: Proklouzejte se k pevnému břichu

Je to cvičení nové generace. Na první pohled flowin vypadá jednoduše, ve skutečnosti si ale dáte pořádně do těla – najednou posílíte všechny svaly, shodíte pár kil a zároveň zlepšíte kondičku.

Cvičí se s velkou klouzavou tréninkovou deskou a sadou pěnových podložek. Ty se podle toho, co právě chcete posilovat, dávají pod kolena, nohy, ruce nebo lokty. Na podložkách se pak kloužete po desce a vahou vlastního těla posilujete svaly, aniž byste při tom zbytečně zatěžovali klouby.

Pevnější břicho a paže

Při flowinu posilujete paže, lýtka, stehna, záda i břicho. Cviky plynule navazují jeden na druhý. Nemusíte přitom cvičit v rychlém tempu, důležité je hlavně správné provedení cviků. Řada trenérů flowinu dokonce využívá při cvičení pilates – cviky tak na sebe lépe navazují a řada z nich se díky flowinové desce a podložkám výrazně ztíží.

 

Jak flowin začal

Cvičení před osmi lety začali používat švédští desetibojaři, kteří se po zranění a nemoci potřebovali dostat zpátky do formy. O rok později se pak flowin přenesl i mimo posilovny vrcholových sportovců a pomůcky na něj začaly být k mání i na evropském a americkém trhu.

Balzám na bolavá záda

Tím, že se po podložce kloužete, nejste při cvičení právě stabilní. A to je velká výhoda. Abyste udrželi rovnováhu, musíte totiž zapojit nejhlubší svaly. Díky tomu si zlepšujete držení těla a pomáháte páteři, namáhané dlouhým vysedáváním v kanceláři.

„Existuje nepřeberné množství cviků, které se při flowinu dají dělat. Začátečníci, kteří ještě nemají vytrénované tělo, mohou začít s menším rozsahem pohybů a postupně ho zvětšovat, stejně jako počet opakování,“ vysvětluje trenér Jan Charamza.

Cvičit může skoro každý, na kondici nezáleží. Výjimkou jsou ženy od třináctého týdne těhotenství a lidé s nezhojeným zraněním, pro které flowin vhodný není. Některé cviky také nemusí dělat dobře těm, kdo mají problémy s koleny. Pokud při jakémkoli cviku cítíte bolest, nedělejte ho.

Lenka Lysoňková

Zaujal Vás článek? Doporučte jej přátelům!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, ani použita pro zasílání jakýchkoliv sdělení.

  1. uživatelka | 26. 07. 2011 v 12:52

    Mohli by jste sem dát nějaký odkaz na video?