MŮJ POHYB

Pohyb je pro mě relax a vždy při běhu házím veškeré starosti za hlavu. Je to čas, kdy si můžu uspořádat myšlenky. Hýbu se tak pětkrát týdně, což mi pomáhá udržovat dobrou kondici. Kromě běhu, kola a hor se věnuju také posilování na TRX a józe. Také ráda relaxuju v sauně. Loni jsem si dala cíl, že zaběhnu celou sérii závodů RunCzech a stanu se RUN CZECH STAR. A to se mi s mým partnerem povedlo. Letos 5. května se chystám na Pražský maraton.

MOJE JÍDLO

Jídlo je nejen palivo pro mé tělo, ale také způsob, jak si užít radost z chuti a dobré společnosti. Věřím, že ke sportu patří správná výživa, a proto se snažím jíst vyváženě. Nedávám si příliš velké porce a při sportování dbám na dostatečný příjem tekutin. Miluju ale českou a slovenskou kuchyni a nejvíce se těším na halušky s brynzou a pirohy, které mi vždy vařívala babička, když jsem byla malá. Nepohrdnu ovšem ani dobrou svíčkovou nebo guláškem s pěti.

MOJE PRÁCE

Jsem strojní inženýrka a práce pro mě není pouze způsob, jak vydělat peníze, ale také místo, kde můžu sdílet svou vášeň pro běh. Svou energii se snažím přenést i na ostatní. Proto pro ně vytvářím výzvy a motivuju je k aktivitě – například kolik nasbíráme kilometrů během, na kole, bruslích či koloběžce. Nebo se společně účastníme štafetových závodů, kde si můžeme vyzkoušet sílu a spolupráci v týmu.

MŮJ ŽIVOT

V životě je pro mě velice důležitá rodina. Snažím se vést své děti k aktivnímu životnímu stylu plnému sportu, hudby a kreativity. S radostí na ně přenáším i svou lásku k běhu. Mám velký plán, že si společně zaběhneme maraton jako rodinnou štafetu, a jsem šťastná, že jsou děti nadšené a souhlasí.

MOJE JÁ

Mám ráda různé výzvy a úkoly, které mě motivují a posouvají dopředu. Stala jsem se trenérem kondičního běhu a koučem Mattoni Freerun, což mi umožňuje sdílet vášeň k běhu s dalšími běžci, kteří se stali i mými přáteli. Scházíme se také na společenských akcích, jako jsou plesy, kde se můžeme parádně vyblbnout, sdílet zážitky a upevňovat přátelství.

Zdroje: Rozhovor pro Kondici 5/24, Lucie Olejníčková